W Asssassin’s Creed Odyssey tryb eksploracji

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 3.10.2018, 7:00 Aktualizacja: 6.03.2020, 13:55
Najnowsza produkcja Ubisoftu zadba o to, aby zadowolić graczy na różnych poziomach zaawansowania. Jedną z nowinek ma być w Assassin's Creed: Odyssey tryb eksploracji. W przeciwieństwie do trybu normalnego, znanego choćby z poprzedniej części Origins, pozwoli on na bardziej samodzielne zgłębianie świata.
odyssey
0 Udostępnień

W Assassin’s Creed: Odyssey tryb eksploracji schowa kilka rzeczy

Z dostępnych w internecie screenshotów wynika, że na początku rozgrywki przyjdzie graczom wybrać pomiędzy dwiema opcjami. Standardowa zakłada, że znany ze wszystkich części system Animus pokazuje na mapie kolejne cele, którymi kierować powinien się gracz. Dodany do Assassin’s Creed: Odyssey tryb eksploracji zamieni te wskaźniki na ogólne wskazówki. Znajdzie się wśród nich nazwa obszaru czy regionu, a także generalny kierunek.

assassin's creed odyssey: tryb eksploracji

Fani maksymalnie erpegowej rozgrywki z pewnością chcieliby, aby w Assassin’s Creed: Odyssey tryb eksploracji poszerzał także fabularny element rozgrywki. Niestety, wygląda na to, że nie zostało zaimplementowane dość oczywiste rozwiązanie. Rozmowy z NPC-ami oraz dokładne ich przepytywanie nie wpłyną na liczbę dostępnych wskazówek.

Każdemu według potrzeb

assassin's creed odyssey: tryb eksploracji

Mimo iż wskazówki są bardzo pomocne i z pewnością nie będzie problemu z ich rozszyfrowywaniem, znacząco zwiększyć mają przyjemność z odkrywania kolejnych zakamarków. Według twórców Assassin’s Creed: Odyssey tryb eksploracji stanowi domyślny model poznawania wykreowanego przez nich świata. Nam wydaje się, że koegzystencja tych dwóch sposobów rozgrywki jest świetnym pomysłem. Casualowi gracze nie będą mieli dzięki temu problemu z podążaniem za historią, a ci bardziej doświadczeni nie będą zżymali się na prowadzenie za rączkę.

Typowa sytuacja win-win!

Źródło: https://guides.gamepressure.com/assassins-creed-odyssey/guide.asp?ID=46460

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments