Assassin’s Creed Valhalla. Liczba graczy na premierę przebiła wynik Odyssey

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 12.11.2020, 12:16 Aktualizacja: 12.11.2021, 12:25
Pomimo że 2020 nie był łatwym rokiem dla Ubisoftu, to zdecydowanie jego końcówka jest wyjątkowo łaskawa dla francuskiego wydawcy. Pod koniec października ukazał się ciepło przyjęty Watch Dogs: Legion, a na początku bieżącego tygodnia premierę miał Assassin’s Creed Valhalla. Za pozytywnymi ocenami recenzentów poszła wysoka sprzedaż. Ubisoft nie podał konkretnych liczb, ogłoszono jednak, że pod względem liczby graczy na czas debiutu, nowy Asasyn przebił Odyssey dwukrotnie.
0 Udostępnień

Valhalla z szansami na bycie świątecznym hitem

Pomimo że od oficjalnego debiutu Assassin’s Creed Valhalla minęły raptem dwa dni, to tytuł pod względem liczby graczy w okolicach premiery już zdołał przegonić wydaną w 2018 roku Odyssey. Ubisoft poinformował o tym w specjalnym oświadczeniu (dzięki, GamesIndustry.biz), ale nie podał przy tym żadnych konkretnych liczb, zatem ciężko jednoznacznie stwierdzić, jak dużym sukcesem była premiera Valhalli.

Jesteśmy zaszczyceni przyjęciem ze strony graczy i niezwykle dumni z tego, co nasze zespoły osiągnęły dzięki Assassin’s Creed Valhalla, gry, która opiera się na niesamowitym sukcesie jej poprzedników. W kontekście COVID-19, dostarczenie Assassin’s Creed Valhalla na ponad siedem platform jest niesamowitym osiągnięciem dla wszystkich zespołów na całym świecie, które były zaangażowane w produkcje.

Mówi Yves Guillemot, dyrektor generalny Ubisoftu. Dodaje również, że gra będzie najprawdopodobniej hitem tegorocznego okresu świątecznego, a trend ten ma się utrzymywać “wraz ze wzrostem sprzedaży konsol nowej generacji”. Warto pamiętać, że produkcja ukaże się jeszcze na PlayStation 5 (dziś lub 19 listopada w zależności od regionu), więc liczba graczy jeszcze się zapewne zwiększy.

Valhalla miała również pobić rekord najlepiej oglądanej gry Ubisoftu na Twitchu i YouTubie w okresie premiery, jednak tutaj również zabrakło konkretnych danych. W chwili pisania tego artykułu grę na Twitchu ogląda prawie 50 tysięcy widzów, przebijając Dotę 2 czy Minecrafta.

Jeśli Ubisoft doprecyzuje swoje oświadczenia, to wpis zostanie zaktualizowany. Tymczasem nasza recenzja już powstaje i niedługo opublikujemy tekst.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments