Assassin’s Creed Valhalla z potężnym wsparciem po premierze

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 21.10.2020, 15:50 Aktualizacja: 26.10.2021, 8:21
Trzynasta pełnoprawna odsłona popularnej serii Ubisoftu pojawi się już za niecałe trzy tygodnie, a twórcy w najnowszym materiale postanowili przybliżyć nieco, jak będzie wyglądało wsparcie gry po premierze. Assassin’s Creed Valhalla doczeka się zarówno płatnych, jak i darmowych dodatków, które przeniosą graczy m.in. do Paryża czy pozwolą na walkę z druidami.
0 Udostępnień

Przyszłoroczne dodatki zapewnią nowe możliwości

Premiera Assassin’s Creed Valhalla zbliża się wielkimi krokami, a kolejne materiały zdradzają coraz to nowe informacje o kształcie gry i tego, co będzie można w niej znaleźć. Tym razem jednak twórcy postanowili skupić się na dodatkach i zawartości, jakie będą regularnie wypuszczane po starcie tytułu w listopadzie. Trzeba przyznać, że będzie tego sporo, a Ubisoft zapewnia, że nie zabraknie darmowej zawartości, jak i tej, za którą trzeba będzie zapłacić.

I to właśnie na tej ostatniej części skupmy się najpierw, bo to właśnie jej poświęcono najwięcej czasu w ponad 4-minutowym zwiastunie. Pierwszym dużym rozszerzeniem będzie Gniew druidów – dodatek pojawi się wiosną przyszłego roku i pozwoli zbadać sprawę kultu dzieci Danu, a całość rozgrywać ma się w Irlandii (deweloperzy zapewniają, że będzie można zwiedzić Dublin) i ma być przesiąknięta celtyckim folklorem.

Oblężenie Paryża ma z kolei pojawić się latem 2021 roku i, jak sama nazwa wskazuje, pozwoli graczom wziąć udział w jednym z ważniejszych wydarzeń zapisanych na kartach wikińskiej historii. Dodatek pozwolić ma na bezpośrednią konfrontację z tamtejszym władcą, Karolem Otyłym, i jego wojskami.

Oba te dodatki będzie można kupić oddzielnie lub kupić w pakiecie w ramach przepustki sezonowej. Osoby, które zdecydują się na jedną z dwóch edycji specjalnych, otrzymają również dostęp do specjalnej misji na wyłączność. Legenda o Beowulfie będzie dostępna od dnia premiery gry.

Plan popremierowego wsparcia Assassin’s Creed Valhalla

Darmowe dodatki mają być podzielone na sezony wsparcia znane z gier sieciowych jak Fortnite czy Apex Legends. Deweloperzy zapowiadają, że oprócz nowych misji, trybów zabawy czy zestawów ulepszeń, liczyć można również na dodatki tematyczne. I tak, pierwsze darmowe rozszerzenie, które pojawi się pod koniec tego roku, zostanie poświęcone świętu Jul (pogański odpowiednik Bożego Narodzenia).

Premiera Assassin’s Creed Valhalla zaplanowana została na 10 listopada na komputerach osobistych, PlayStation 4, a także Xboksie One i Series X|S. Tytuł Ubisoftu na PlayStation 5 pojawi się w dniu premiery konsoli w Polsce, czyli 19 listopada.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments