Assassin’s Creed Valhalla. Premiera ze szczegółami!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 4.05.2020, 11:18 Aktualizacja: 4.05.2020, 11:19
Tuż przed majówką pojawiła się oficjalna, wprawiająca w zachwyt środowisko graczy, zapowiedź Assassin's Creed Valhalla. Opublikowano także pierwszy zwiastun mocno wyczekiwanej gry. Co wiemy o nowym projekcie studia Ubisoft? Przybliżamy najważniejsze informacje na temat niezwykle gorącej premiery Assassin's Creed Valhalla.
premiera Assassin's Creed Valhalla oficjalnie zapowiedziana!
41 Udostępnień

W artykule na temat premiery Assassin’s Creed Valhalla poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy możemy się spodziewać Assassin’s Creed Valhalla?

Oczywiście nie należało się spodziewać, że wraz z oficjalną zapowiedzią przygotowania gry równocześnie poznamy konkretną datę jej premiery. Assassin’s Creed Valhalla na rynku powinniśmy się spodziewać w dalszej części bieżącego roku, prawdopodobnie jego czwartym kwartale.

Wiemy natomiast, że nowa gra od studia Ubisoft ukaże się w wydaniach na Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One oraz Google Stadia. Nie zabraknie również edycji przeznaczonej na konsole najnowszej generacji – PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

Witajcie w średniowiecznej epoce spod znaku Wikingów

Akcja Assassin’s Creed Valhalla rozgrywa się w średniowiecznej Europie – w mrocznym oraz brutalnym świecie Wikingów. Naszym protagonistą jest Eivor, który wraz ze swoim klanem opuszcza Norwegię i kieruje się w stronę Królestwa Anglii. To na saskiej ziemi chcą rozpocząć nowe życie i rozwinąć własne państwo.

Łatwo o to nie będzie, ponieważ na drodze stanie król Aelfreda z Wesseksu, pragnący pozostać jedynym władcą cywilizowanej Anglii. Eivor, wikiński najeźdźca i przywódca klanu, nie zamierza składać broni, co zaprowadzi do wielu morderczych bitew z saskimi wojownikami.

Co wiemy o gameplayu Assassin’s Creed Valhalla?

Zgodnie z przypuszczeniami określenie płci bohatera pozostaje naszym wyborem. Ponadto możemy podjąć decyzję odnośnie do jego fryzury, tatuaży, barw wojennych czy wyposażenia. Zwięźle ujmując – mamy możliwość stworzenia Eivora lub jego kobiecej odpowiedniczki wedle naszych upodobań.

W trakcie rozgrywki, obserwowanej z perspektywy trzeciej osoby, rozwijamy potencjał wojenny protagonisty, ulepszamy jego bronie oraz wyposażenie. Przejęcie władzy nad tytułową Valhallą wymaga bowiem stania się potężnym i wszechstronnym bojownikiem. System progresji z pewnością zapewnia podtrzymanie zainteresowania grą i braku poczucia znużenia nawet po kilku godzinach wirtualnych zmagań.

Nie tylko losy Eivora są dla nas ważne. W Assassin’s Creed Valhalla w obszarze zadań znajduje się rozwijanie osad (budując domy, koszary, kuźnie, warsztaty tatuażysty), zaopatrywanie się w bogactwa i surowce, czy dbanie o relacje i sojusze polityczne z innymi grupami etnicznymi. Akcja rysuje się jako zdynamizowana i zawierające wiele atrakcyjnych oraz dramatycznych momentów. Podstawową funkcję stanowią najazdy – o zdobywanie terenów i rozszerzanie wpływów bowiem w omawianej rozgrywce chodzi najbardziej.

Poza rozbudowanym systemem walk, w obrębie którego do dyspozycji pozostają dwa rodzaje broni jednocześnie, istotna jest także zdolność dyplomacji. W trakcie rozgrywki korzystamy z opcji dialogowych oraz strategicznych. Sięgnięcie po topór nie stanowi jedynego sposobu na to, aby chronić swoją osadę i zagwarantować przedłużenie egzystencji klanu.

Nie zabraknie wątków romansowych i melodramatycznych, aczkolwiek zgodnie ze stanowiskiem autorów omawianej gry – nie mają być one nad wyraz rozbudowane. Nowością za to jest zdolność oswajania dzikich zwierząt, a następnie ich dosiadania, co na pewno urozmaica rozgrywkę.

Na pewno spora część wydarzeń rozgrywa się na otwartej przestrzeni morskiej. Z racji, iż akcja silnie osadzona zostaje w wikińskiej rzeczywistości, przypuszczalnie w Assassin’s Creed Valhalla jest mniej fantastycznie i mitologicznie, a bardziej realistycznie. Nie należy takiego obrotu sprawy postrzegać jako zarzutu. Wręcz przeciwnie – bardzo dobrze, że twórcy serii starają się ją urozmaicać i dbać o powiew świeżości. Nieustanne obracanie się w podobnym świecie zapewne sprawiłoby, że kolejny nowy tytuł nie wzbudzałby aż takiego zainteresowania.

Nad przygotowaniem gry studio Ubisoft wspierane jest przez czternaście innych zespołów. Miejmy nadzieję, że ostatecznie uda się stworzyć jedną, wspólną wizję i będziemy obcować z wielkim, rozbudowanym światem, pełnym znakomitych wyzwań i ogromnych emocji, co powinno zagwarantować kilkadziesiąt godzin rozrywki.

Poznaj wymagania sprzętowe Assassin’s Creed Valhalla

Prezentujemy istotne, wręcz niezbędne dla graczy PC, informacje na temat wymagań sprzętowych Assassin’s Creed Valhalla.

Minimalne wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Win 7 64
 • Procesor: Intel Core i5-2500K 3.3GHz / AMD FX-8320
 • Karta graficzna: AMD Radeon R9 380 lub NVIDIA GeForce GTX 960 2GB
 • VRAM: 2GB
 • Pamięć systemowa: 8 GB RAM
 • Wolna przestrzeń na dysku: 50 GB
 • DirectX 11 kompatybilny z kartą graficzną

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Win 7 64
 • Procesor: Intel Core i7-6700K 4-Core 4.0GHz / AMD Ryzen R5 1600
 • Karta graficzna: AMD Radeon RX Vega 56 8GB lub NVIDIA GeForce GTX 1070
 • VRAM: 4GB
 • Pamięć systemowa: 16 GB RAM
 • Wolna przestrzeń na dysku: 50 GB

Cena oraz wydania specjalne Assassin’s Creed Valhalla

Na oficjalnej stronie sklepu studia Ubisoft możemy zapoznać się z szeregiem specjalnych edycji Assassin’s Creed Valhalla. Można je już zamawiać w opcji przedsprzedażowej.

Za standardowe wydanie gry w wersji na PC zapłacimy 249,90 złotych. W przypadku PlayStation 4 oraz Xbox One natomiast 289,90.

Zawartość Złotej Edycji poszerza przepustka sezonowa. Koszt takiego wydania na PC wynosi 399,90 złotych. Za wersję na PlayStation 4 lub Xbox One zapłacimy 414,90.

Na Edycję Ultimate trwa obecnie promocja – wydanie na PC możemy dostać z 8% obniżki (ostateczny koszt to 439,90 złotych). Niezmienna pozostaje natomiast cena za wersje na PlayStation 4 oraz Xbox One – 479,90.

W skład tego wydania oprócz standardowej wersji gry oraz przepustki sezonowej wchodzi pakiet Ultimate, umożliwiający użytkownikom skorzystanie ze specjalnej zawartości personalizacji: pakietu wyposażenia berserka, pakietu osadniczy berserka, pakietu szkutniczego berserka, a także zestawu run ulepszających uzbrojenie lub wyposażenie.

Najbardziej rozbudowaną i najatrakcyjniejszą ofertą jest Edycja Kolekcjonerska. Zarówno dla wydania na PC, jak i na PlayStation 4 oraz Xbox One, obowiązuje cena kosztuje 859,90 złotych.

Edycja Kolekcjonerska zawiera standardową wersję gry, przepustkę sezonową, pakiet Ultimate oraz:

 • trzydziestocentymetrową replikę Eivor z jej drakkarem od Ubicollectibles
 • pudełko kolekcjonerskie
 • steelbook
 • numerowany certyfikat autentyczności
 • pięciocentymetrowy wikiński posążek Eivora z jego krukiem oraz duńskim toporem
 • specjalne litografie
 • wybraną ścieżkę dźwiękową z gry
Zobacz także:
FIFA 20 FUT: Ultimate Squad już dziś!
Aktualności o grach, 5 Cze 2020
PS Store. Promocje i zniżki wypełniły sklep PS4
Aktualności o grach, 5 Cze 2020

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o