Kassandra czy Alexios? Wybór graczy zaskakuje…

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 17.12.2018, 6:12 Aktualizacja: 6.03.2019, 14:56
Wśród mnóstwa nowinek, jakie dostarczyła najnowsza odsłona serii Assassin's Creed, był również wybór płci protagonisty. Twórcy gry ujawnili właśnie zaskakujące statystyki co do decyzji graczy. Jak sądzicie, która z postaci przekonała do siebie większą liczbę nabywców Odyssey? Kassandra czy Alexios?
kassandra czy alexios
0 Udostępnień

Wybór płci to niejedyna nowinka w Assassin’s Creed Odyssey

Ogrom najnowszej części hitowej franczyzy Ubisoftu zaskoczył wszystkich. Bogactwo gry przejawia się w wielu aspektach, od olbrzymiej przestrzeni do eksploracji (tak wielka jak mapa w Red Dead Redemption 2 czy GTA V od Rockstar) po kilkadziesiąt godzin głównego wątku fabularnego. Podkreślaliśmy to już w naszej recenzji Assassin’s Creed Odyssey – ten tytuł jest naprawdę długi i wypełniony nowinkami. Do większości z nich podchodzić można z różnymi nastawieniem, ale niektóre zmiany raczej nikogo nie powinny irytować.

kassandra czy alexios

Tak właśnie ma się sprawa z wyborem płci naszego bohatera. Na początku gry stajemy przed prostym wyborem: Kassandra czy Alexios, najemnik czy najemniczka. Podjęta decyzja nie wpływa znacząco na fabułę, ale już na jej odbiór – jak najbardziej. Szczególnie podczas przechodzenia Odyssey po raz drugi zobaczyć możemy, jak wielki wpływ na nasze postrzeganie wydarzeń może mieć płeć protagonisty. Ubisoft zdecydował się w końcu ujawnić, która z postaci była częściej wybierana przez graczy. Wyniki są w pewnym sensie zaskakujące.

Kassandra czy Alexios? Większość graczy wybiera mężczyznę

Według wypowiedzi jednego z pracowników Ubisoftu w wywiadzie dla magazynu Game Informer, gracze zdecydowanie częściej wybierali bohatera płci męskiej. – Na chwilę obecną dwie trzecie graczy zdecydowało się Alexiosa, a jedna trzecia na Kassandrę. Co ciekawe, w trakcie testów wybierano mniej więcej po równo – powiedział dziennikarzom Scott Phillips, game director produkcji. – Byłem nieco zaskoczony. Spodziewałem się wyniku pół na pół lub nawet lekkiej przewagi na korzyści Kassandry.

kassandra czy alexios

Jest to tym bardziej zaskakujące, że recenzenci Assassin’s Creed Odyssey optowali raczej za Kassandrą. Jej wybór zapewniać miał nieco więcej świeżości, czemu właściwie nie powinniśmy się dziwić. Prowadzenie do wielkości kolejnego herosa wydaje się nieco nudne w porównaniu z obserwacją postaci płci żeńskiej, która stanowczo nie wpasowuje się w schematy półnagich wojowniczek pokroju Kseny czy wciśniętych w obcisłe kombinezony bohaterek typu Lary Croft.

A u was która z postaci przeważyła? Kassandra czy Alexios?

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adrian
Adrian
4 miesięcy temu

Kassandra