Kassandra czy Alexios? Wybór graczy zaskakuje…

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 17.12.2018, 6:12 Aktualizacja: 6.03.2020, 14:56
Wśród mnóstwa nowinek, jakie dostarczyła najnowsza odsłona serii Assassin's Creed, był również wybór płci protagonisty. Twórcy gry ujawnili właśnie zaskakujące statystyki co do decyzji graczy. Jak sądzicie, która z postaci przekonała do siebie większą liczbę nabywców Odyssey? Kassandra czy Alexios?
kassandra czy alexios
0 Udostępnień

Wybór płci to niejedyna nowinka w Assassin’s Creed Odyssey

Ogrom najnowszej części hitowej franczyzy Ubisoftu zaskoczył wszystkich. Bogactwo gry przejawia się w wielu aspektach, od olbrzymiej przestrzeni do eksploracji (tak wielka jak mapa w Red Dead Redemption 2 czy GTA V od Rockstar) po kilkadziesiąt godzin głównego wątku fabularnego. Podkreślaliśmy to już w naszej recenzji Assassin’s Creed Odyssey – ten tytuł jest naprawdę długi i wypełniony nowinkami. Do większości z nich podchodzić można z różnymi nastawieniem, ale niektóre zmiany raczej nikogo nie powinny irytować.

kassandra czy alexios

Tak właśnie ma się sprawa z wyborem płci naszego bohatera. Na początku gry stajemy przed prostym wyborem: Kassandra czy Alexios, najemnik czy najemniczka. Podjęta decyzja nie wpływa znacząco na fabułę, ale już na jej odbiór – jak najbardziej. Szczególnie podczas przechodzenia Odyssey po raz drugi zobaczyć możemy, jak wielki wpływ na nasze postrzeganie wydarzeń może mieć płeć protagonisty. Ubisoft zdecydował się w końcu ujawnić, która z postaci była częściej wybierana przez graczy. Wyniki są w pewnym sensie zaskakujące.

Kassandra czy Alexios? Większość graczy wybiera mężczyznę

Według wypowiedzi jednego z pracowników Ubisoftu w wywiadzie dla magazynu Game Informer, gracze zdecydowanie częściej wybierali bohatera płci męskiej. – Na chwilę obecną dwie trzecie graczy zdecydowało się Alexiosa, a jedna trzecia na Kassandrę. Co ciekawe, w trakcie testów wybierano mniej więcej po równo – powiedział dziennikarzom Scott Phillips, game director produkcji. – Byłem nieco zaskoczony. Spodziewałem się wyniku pół na pół lub nawet lekkiej przewagi na korzyści Kassandry.

kassandra czy alexios

Jest to tym bardziej zaskakujące, że recenzenci Assassin’s Creed Odyssey optowali raczej za Kassandrą. Jej wybór zapewniać miał nieco więcej świeżości, czemu właściwie nie powinniśmy się dziwić. Prowadzenie do wielkości kolejnego herosa wydaje się nieco nudne w porównaniu z obserwacją postaci płci żeńskiej, która stanowczo nie wpasowuje się w schematy półnagich wojowniczek pokroju Kseny czy wciśniętych w obcisłe kombinezony bohaterek typu Lary Croft.

A u was która z postaci przeważyła? Kassandra czy Alexios?

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adrian
Adrian
3 lat temu

Kassandra

Aeon
Aeon
3 lat temu

Oczywiście że Alexios.Sam jestem mężczyzną i nie wyobrażam sobie grać kobietą.Czułbym się z tym bardzo dziwnie.

Itif
Itif
3 lat temu
Ocena :
     

Temat w sumie stary, ale wydaje mi się że większość lubi się po prostu utożsamiać w pewnym sensie z postaciami. Tak więc skoro większość graczy to mężczyźni, tak też i Alexios cieszy się większą popularnością.

Mateusz
Mateusz
3 lat temu
Ocena :
     

Jeśli w grze jest możliwość grania kobietą no to oczywiste że zagram kobietą 😀 , bo według mnie to taka trochę rzadkość. Aktualnie jestem na początku rozgrywki w AC Odyssey no i wybrałem Kassandrę bez zastanowienia ^^

Duda
Duda
2 lat temu
Ocena :
     

PIS GUROM!!!

Linka
Linka
1 rok temu
Ocena :
     

Kassandra😊

Damian
Damian
9 miesięcy temu

Kasandra tylko szkoda że musi mieć dziecko z tym kolesiem. A nie ułożyła sobie życia np z tą przyjaciółka która odwiedziła w misji stara miłość nierdzewieje.