Wyciekła mapa Red Dead Redemption 2

Michał Małysa Gry Publikacja: 23.10.2018, 17:31 Aktualizacja: 25.02.2020, 5:18
Coraz bliżej premiery nowego hitu Rockstar, więc do graczy docierają kolejne szczegóły. Tym razem wyciekła mapa Red Dead Redemption 2 z niemieckiego przewodnika po grze. Zadowoleni powinni być szczególnie fani pierwszej części, gdyż wiele lokacji z oryginalnej mapy znajdzie się również w dwójce.
mapa red dead redemption 2
4 Udostępnień

Mapa Red Dead Redemption 2 pojawiła się na Reddicie

Jak większość publikowanych ostatnimi czasy przecieków dotyczących gier, mapa Red Dead Redemption 2 również pojawiła się najpierw na Reddicie. Pochodzi z oficjalnego przewodnika po grze, jak możemy odczytać na jednym ze zdjęć – wydanego w języku niemieckim. Znajduje się tam kilka lokacji znanych z pierwszej części, jak na przykład Flat Iron Lake, Tall Trees czy Armadillo.

mapa red dead redemption 2

Musimy jednak założyć, że będzie ona znacznie większa. W jednej z wypowiedzi pracowników Rockstar Games sprzed kilku miesięcy pojawiła się informacja, że mapa Red Dead Redemption 2 ma być większa niż obszar jakiejkolwiek innej gry tego studia. Oznacza to, że poruszać będziemy się mogli po co najmniej 130 kilometrach kwadratowych klimatycznego Dzikiego Zachodu! Daje to również doskonałą podstawę do rozwinięcia wersji multiplayer. O Red Dead Online wykuwanym na wzór GTA 5 Online mówi się od dłuższego czasu. Miejsca na rozgrywkę wieloosobową jest pod dostatkiem!

Duża mapa Red Dead Redemption 2 oznacza też dużą instalkę

Rosnąca wielkość gier ma również swoje wady. Tak bogata w szczegóły mapa przyniesie ze sobą również olbrzymi plik instalacyjny. Zbliżają się nieciekawe czasy, gdy właściciele konsoli z mniejszym dyskiem będą mogli trzymać na swoim sprzęcie nie więcej niż trzy lub cztery gry. Ostatnio informowaliśmy, że pobraniowy rozmiar Call of Duty: Black Ops 4 wynosi 112 GB. Mimo iż finalnie liczby te mocno się zmniejszają, nadal jest to olbrzymia liczba.

gameplay red dead redemption 2 premiera

Nie inaczej jest z Red Dead Redemption 2, w przypadku którego dane instalacyjne umieszczone na płycie ważyć mają co najmniej 99 GB. W przypadku ściągania gry przez PS Plus potrzeba będzie 50 GB wolnego miejsca więcej, a wersja na Xbox One wymaga łącznie 107 GB. Nic dziwnego, że podobnie jak w przypadku wspomnianego CoD-a nabywcom cyfrowej wersji jeszcze przed premierą udostępniona zostanie opcja pre-load.

Data premiery Red Dead Redemption 2 w wersjach na PlayStation 4 oraz Xbox One ustalona została na 26 października. Wydanie gry na PC nie jest pewne, choć krążą w tej sprawie obiecujące pogłoski, o których potwierdzeniu lub zaprzeczeniu informować będziemy na bieżąco.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments