Ubisoft Forward 2020. Czego dowiedzieliśmy się na konferencji?

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 13.07.2020, 10:57 Aktualizacja: 15.07.2021, 14:55
Wydarzenia pokroju Ubisoft Forward podkręcają atmosferę wyczekiwania na premiery danych gier. Podczas specjalnego pokazu dowiedzieliśmy się wielu nowych informacji, poznaliśmy daty wejścia na rynek długo wyczekiwanych produkcji oraz otrzymaliśmy świeże materiały promocyjne. Zapraszamy do przeczytania naszego podsumowania Ubisoft Forward.
Na Ubisoft Forward została podana data premiery Assassin's Creed Valhalla
9 Udostępnień

Ubisoft Forward – wielki pokaz gier Ubisoftu

Ubisoft Forward to bardzo ważne w środowisku gier wydarzenie, skupiające ogólnoświatową widownię, które także dla wielu polskich użytkowników mogło się okazać zdecydowanie istotniejsze od równolegle dobiegających końca rodzimych wyborów prezydenckich. To największy pokaz gier, który zaplanował Ubisoft na rok 2020.

Wydarzenie rozpoczęło się w niedzielę 12 lipca o godzinie 21:00 czasu polskiego. Śledzenie możliwe było za pośrednictwem serwisu YouTube. Już przed startem pokazu mieliśmy zarys tego, o czym będzie mowa. Assassin’s Creed Valhalla, Far Cry 6 czy Watch Dogs Legion – informacji lub nowych materiałów związanych z tymi tytułami należało się spodziewać. Podczas Ubisoft Forward nie brakowało jednak niespodzianek – organizatorzy wydarzenia sprawili, że podczas prezentacji użytkownicy mogli pobrać Watch Dogs 2 za darmo!

Jakie gry zapowiedziano na Ubisoft Forward?

Co znalazło się wśród nowości zapowiedzianych przez Ubisoft?

Można rzec, że zaczynamy od końca, ponieważ prezentacja półgodzinnego gameplaya z Assassin’s Creed: Valhalla odbyła się w finalnej części konferencji. Trzydziestominutowy materiał przybliżył wyczekującym na grę jej sporo mechanik, system wyborów i ich znaczenie dla przebiegu rozgrywki, a także mocno zarysował świat, który będzie przez graczy eksplorowany. Nic dziwnego, że organizatorzy Ubisoft Forward postanowili pozostawić ten łakomy kąsek na sam koniec wydarzenia.

Ponadto możemy być także pewni daty premiery Assassin’s Creed: Valhalla – gra ukaże się na rynku 17 listopada 2020 roku w wersjach na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Przyszli posiadacze konsol nowej generacji będą musieli poczekać do grudnia, gdy Assassin’s Creed: Valhalla trafi do sprzedaży w wydaniu na PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

Podczas Ubisoft Forward nie pominięto tematu Far Cry 6. Oprócz opublikowania zwiastuna ustalono datę ukazania się gry na sklepowych półkach – premiera Fary Cry 6 odbędzie się 18 lutego 2021 roku. W tytuł będą mogli zaopatrzyć się użytkownicy PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series X oraz Google Stadia. Jednocześnie wiadomo już, iż wersja na PC nie pojawi się w ofercie platformy Steam. Dostępna będzie za to w serwisach Uplay oraz Epic Games Store.

Kolejna data dotyczy premiery Watch Dogs: Legion – to 29 października 2020 roku. Za pośrednictwem serwisów Uplay oraz Epic Games Store będzie można kupić grę w wersji na PC. Ponadto nie zabranie wydań na Xbox One oraz PlayStation 4. W późniejszym terminie, po premierze konsol nowej generacji, ukażą się także wersje na Xbox Series X (gdzie liczyć będziemy mogli na darmową aktualizację!) i PlayStation 5. Podczas Ubisoft Forward zaprezentowano także materiał przybliżający sporo elementów z rozgrywki w Watch Dogs: Legion.

Po Ubisoft Forward wiemy również, że 27 sierpnia 2020 roku odbędzie się premiera Tom Clancy’s Elite Squad – mobilnej taktycznej gry strategicznej, przeznaczonej na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Zainteresowani produkcją mogą wyrazić chęć zakupu już teraz i po rejestracji na oficjalnej stronie Tom Clancy’s Elite Squad otrzymają dostęp do specjalnej broni.

Jednym z bohaterów omawianego wydarzenia był również Hyper Scape. Opublikowano materiał wideo wprowadzający w fabułę strzelanki, a także ogłoszono start otwartej bety – na ten moment dostępnej wyłącznie dla użytkowników PC, niemniej kwestią czasu pozostaje zaproszenie do zabawy posiadaczy Xbox One oraz PlayStation 4. Co więcej, planowane jest wprowadzenie systemu cross-play, umożliwiającego wspólną rozgrywkę graczom używającym różnych platform sprzętowych. Data premiery Hyper Scape nie jest jeszcze znana.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments