Xbox Series X. Aktualizacje będą darmowe?

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 10.07.2020, 13:52 Aktualizacja: 10.07.2021, 13:55
Kupujesz raz, grasz cały czas. Takie idealne rozwiązanie usatysfakcjonowałby wszystkich tych, którzy kupując grę na Xbox One obawiają się, że niebawem będą musieli ponownie sięgnąć do kieszeni, aby móc kontynuować zabawę w tę samą produkcję na konsoli nowej generacji. Firma Microsoft podejmuje starania o to, aby położyć kres płatnym aktualizacjom.
xbox series x - wyglad i nazwa
0 Udostępnień

Xbox prosi o darmowe aktualizacje

Nie brakuje doniesień, zgodnie z którymi Microsoft zwraca się do firm przygotowujących gry o wydawanie darmowych aktualizacji dla produkcji z Xbox One przeznaczonych również na konsolę nowej generacji, czyli Xbox Series X. Przedstawicielom Microsoft zależałoby na tym, aby w momencie nabycia gry w wydaniu na Xbox One kupujący automatycznie otrzymywał wersję na Xbox Series X.

Takie rozwiązanie byłoby zgodne z polityką Smart Delivery, czyli funkcją sprzętu od Microsoft, która zapewnia, że niezależnie na której konsoli użytkownik będzie chciał uruchomić daną grę, zawsze otrzyma jej najlepszy wariant. Zakupienie produkcji pierwotnie dedykowanych Xbox One nie oznacza, że nie zagramy w nią na Xbox Series X – przy wsparciu Smart Delivery bez żadnych dodatkowych opłat będzie można ją pobrać na nowej konsoli w zoptymalizowanej do współczesnych standardów wersji gry.

Assassin’s Creed: Valhalla i Cyberpunk 2077 służą dobrym przykładem

Obecnie możemy być pewni, że niektóre tegoroczne premiery takie darmowe aktualizacje otrzymają. Tak jest w przypadku Assassin’s Creed: Valhalla (premiera w grudniu 2020 roku) oraz Cyberpunk 2077 (premiera w listopadzie 2020 roku). Są to mocno wyczekiwane, głośne tytuły i właśnie przede wszystkim wobec takich pozycji powinny obowiązywać rozwiązania zgodne z polityką Smart Delivery.

Oczywiście to, że we wskazanych przypadkach producenci oraz wydawcy (Ubisoft, CD Projekt RED oraz Cenega) nie widzieli problemu, aby zadbać o darmowe aktualizacje, nie oznacza, iż inni deweloperzy postąpią podobnie. Z czysto zyskownego punktu widzenia na pewno bardziej opłacalne jest zaopatrywanie rynku w odrębne wydania dla każdej konsoli i postawienie graczy w następującej sytuacji: spodobało się tobie na Xbox One i chcesz dalej grać na Xbox Series X? To kup przeznaczoną do tego wersję.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments