Hyper Scape. Kiedy premiera battle royale od Ubisoftu?

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 4.08.2020, 15:55 Aktualizacja: 4.08.2021, 15:56
Po sieciowym wydarzeniu Ubisoft Forward wiele mówi się o półgodzinnym gameplayu Assassin’s Creed: Valhalla czy dacie premiery Far Cry 6. Jednym z ważnych punktów programu specjalnego pokazu była zapowiedź Hyper Scape. Premiera nowej gry Ubisoftu ma być próbą wykrojenia swojego kawałku tortu z potężnej niszy darmowych strzelanek battle royale.
Dokładna data premiery Hyper Scape nie jest jeszcze znana.
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Hyper Scape poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Hyper Scape?

Podczas opisywanej przez nas konferencji Ubisoft Forward, gdzie poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat Hyper Scape, nie poznaliśmy niestety konkretnej daty premiery. To zmieniło się na przełomie lipca i sierpnia. Mimo iż pierwotnie spekulowaliśmy w tym kontekście o końcówce roku, premiera Hyper Scape nastąpi znacznie szybciej, niż ktokolwiek mógł się tego spodziewać. Tytuł ukaże się w wersjach na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One już 11 sierpnia!

Pierwsi gracze mieli już możliwość wypróbowania sieciowej strzelanki Ubisoftu podczas otwartych testów beta. Ich rezultaty były dość niejednoznaczne. Podczas gdy jedni gracze zachwalali świeże rozwiązania, inni narzekali na ich dość średnią realizację. Jako że już od startu 1. sezonu Hyper Scape gra udostępniona zostanie za darmo, wyrobienie własnej opinii wymagało będzie wyłącznie poświęcenia tytułowi czasu. Czemu warto to zrobić?

Dołącz do zmagań w wirtualnej rzeczywistości

Akcja gry rozgrywa się w futurystycznym świecie – dokładnie w roku 2054. Tytułowe Hyper Scape to alternatywna, wirtualna rzeczywistość, w którą przeobraziła się przestrzeń Internetu. Nie brakuje w niej typowych dla znanej nam codzienności zajęć – ludzie udają się do pracy, korzystają ze środków komunikacji miejskiej czy spędzają czas rekreacyjnie. Nie jest to jednak świat pozbawiony momentów o najwyższym poziomie adrenaliny.

Czy Ubisoft wbije się wraz z Hyper Scape w rynek darmowych strzelanek battle royale?

 We wzorowanym na starszym obliczu Paryża mieście Neo Arcadia rozgrywają się bowiem strzelankowe potyczki. Użytkownik wciela się w jednego z uczestników niebezpiecznych zmagań i przystępuje do rywalizacji, w której nierzadko zmuszony będzie do sięgnięcia po broń. Na czym dokładniej ma to polegać?

Hyper Scape to kolejne darmowe battle royale

Hyper Scape jest sieciową strzelanka battle royale z rozgrywką obserwowaną z perspektywy pierwszej osoby. Opiera się na modelu free-to-play poszerzonym o mikropłatności. W omawianej grze nie zabraknie opcji cross-play i w obrębie tej samej rozgrywki jednocześnie będą mogli wziąć udział użytkownicy PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

W trakcie gry będziemy się poruszać po wielu płaszczyznach – nie tylko przemierzać ulice i wnętrze, lecz także biegać po dachach i skakać po balkonach. Wystartujemy w miejscu pośrednio przez nas wybranym. Użytkownik zostanie bowiem zrzucony z powietrza z silnikiem odrzutowym i od niego zależy, w którym miejscu ostatecznie wyląduje. W przypadku sieciowych strzelanek typu battle royale jest to niezwykle popularne rozwiązanie.

Oczywiście w trakcie rozgrywki i wraz z eksplorowaniem świata będzie można odkrywać nowe bronie, rozwijać umiejętności bojowe użytkownika, a także wykorzystać wyjątkowe zdolności, takie jak teleportowanie się na krótkie dystanse, leczenie współpracowników, budowanie energetycznych barier czy zdradzanie pozycji najbliższej sytuowanych przeciwników.

Zmagania toczyć się będą w dwóch wariantach. Pierwszy zakłada wylądowanie na mapie kilkudziesięciu użytkowników i przystąpienie do klasycznej walki, która dobiegnie końca w momencie, gdy przy życiu pozostanie ostatni z bojowników. Zgodnie z regułami drugiego gracze zostają podzieleni na 33 trzyosobowe zespoły i celem jest nie tylko wybicie przeciwników, lecz także przejęcie specjalnego obiektu i posiadanie go przez dłuższy czas, aż do momentu, gdy zostanie przyznane zwycięstwo.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments