Far Cry 6. Premiera gry w przyszłym roku

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 14.07.2020, 11:29 Aktualizacja: 14.07.2021, 11:33
Niedawno odbyło się istotne wydarzenie w środowisku gier – Ubisoft Forward. Podczas specjalnego pokazu zapowiedziano szereg gier, przybliżając na ich temat nowe informacje oraz publikując nieznane wcześniej materiały promocyjne. Naszej uwadze nie umknęła premiera Far Cry 6 – nowej produkcji studia Ubisoft. Poznaliśmy datę jej wydania oraz zwiastun gry.
premiera Far Cry 6 już w 2021 roku!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Far Cry 6 poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Far Cry 6?

Omawiana produkcja to jeden z tytułów, który możemy już wpisać w kalendarz na przyszły rok – Far Cry 6 trafi bowiem do sprzedaży dokładnie 18 lutego 2021 roku. Przygotowaniem nowej odsłony serii gier komputerowych z gatunku FPS zajmuje się studio Ubisoft. Ta sama firma odpowie także za wydanie produktu.

W Far Cry 6 będziemy mogli wcielić się tak w kobietę, jak i mężczyznę.

Far Cry 6 ukaże się na rynku gier wideo w wersjach na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. W lutym przyszłego roku powinniśmy już być po premierze konsol nowej generacji, zatem na sklepowych półkach nie zabraknie także wydań przeznaczonych na platformy PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

Świat inspirowany Kubą

Far Cry 6 to już szósta część zapoczątkowanej przez firmy Crytek oraz Ubisoft w 2004 roku serii. Od czasu wydania ostatniej odsłony minęło półtora roku, a nasza recenzja Far Cry: New Dawn nie pozostawiała wątpliwości. Ubisoft nadal potrafi stworzyć fajną i bezpretensjonalną strzelankę. – W New Dawn gra się super i to jest najważniejsze (…). Tu nie ma mowy o szukaniu nowej formuły. Mamy po prostu remiks dobrego utworu, dzięki któremu możemy pobawić się dłużej przy znanych i lubianych nutach – pisał Michał Krawiel.

Akcja Far Cry 6 przeniesie nas do republiki bananowej.

W zapowiedzianej na przyszły rok produkcji trafimy do Yary – to fikcyjne państwo przygotowane na zasadzie swobodnej inspiracji Kubą. Na terenie kraju rządy sprawuje Anton Castillo, pragnący stać się prawdziwym dyktatorem. Wzorce dla takiej postawy czerpie z niegdyś trzymającego rękę na pulsie państwa własnego ojca. Użytkownik natomiast wciela się w postać Daniego Rojasa. To ambitny wojownik, który staje w opozycji do rządów Castillo i zamierza go odsunąć od władzy.

Naprzeciw dyktaturze

Zanim rozpoczniemy rozgrywkę w Far Cry 6, należy określić płeć bohatera. Dani Rojas może być bowiem zarówno mężczyzną, jak i kobietą. Całą akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Fikcyjne państwo, w którym staramy się zaprowadzić porządek, to obszerny teren – naturalnie pozostający do naszej eksploracji.

Przemierzać go będziemy pieszo lub przy użyciu pojazdów, a nie zabraknie także przejażdżki na wierzchowcu. Przestrzeń pokrywa wiele nienaznaczonych cywilizacyjnym postępem oraz ludzką aktywnością terenów – w Far Cry 6 należy się zatem nastawiać na sporo wędrówek po iście dżunglowych obszarach, choć potężnej metropolii o wysokim rozwoju technologicznym także nie zabraknie.

Na Daniego Rojasa czeka szereg misji do wykonania, a przede wszystkim przeciwników do zlikwidowania. Użytkownik będzie mógł śmiało korzystać z całkiem dobrze zaopatrzonego ekwipunku. W rozbudowanym arsenale znajdzie wiele rodzajów pistoletów, strzelb i karabinów. Wojna z Castillo nie będzie jednak łatwa – wraz ze swoim oddziałem militarnym dysponuje lepszym uzbrojeniem, mając również w użyciu czołgi i inne pojazdy batalistyczne.

Na szczęście Rojas będzie mógł liczyć na wsparcie innych rewolucjonistów i przedstawicieli ruchu oporu. Ponadto zaistnieje możliwość wypożyczenia do bojowych zmagań specjalnie wytresowanych zwierząt. Najprościej ujmując – zapowiada się krwawa, bezkompromisowa wojna o przywrócenie ładu w państwie.

Poznaj wymagania sprzętowe gry

Nie poznaliśmy jeszcze dokładnych wymagań sprzętowych, lecz biorąc pod uwagę, że tytuł znajduje się już w ofercie przedsprzedażowej, opublikowanie oficjalnej informacji na temat wymagań sprzętowych pozostaje kwestią czasu.

Ile zapłacimy za grę?

Można już zamawiać Far Cry 6 w opcji przedsprzedaży. Nie poznaliśmy jeszcze cen wersji na konsole nowej generacji, lecz wiemy, jakie edycje i za jaką kwotę dostępne są na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Koszt podstawowego wydania Far Cry 6 na PC to 249,99 złotych, na PlayStation 4 natomiast to 289 złotych. W przypadku Xbox One jest to suma 59,99 dolarów. Gold Edition wzbogacona o dodatkową przepustkę sezonową i możliwości przedłużenia zabawy to w przypadku PC koszt 399,99 złotych. Za wersję na PlayStation 4 zapłacimy 415 złotych, na Xbox One natomiast 99,99 dolarów.

Ultimate Edition zaś poza podstawową wersją gry oraz przepustką sezonową zawiera:

  • Pakiet Występku
  • Pakiet Łowcy Krokodyli
  • Pakiet Wyprawy do Dżungli

Jego cena w wydaniu na PC to 439,99 złotych, na PlayStation 4 natomiast 450 złotych. W przypadku Xbox One jest to kwota 119,99 dolarów.

Wszystkie powyższe edycja możemy nabyć w wersji cyfrowej.

Zakup Collector’s Edition ogranicza się wyłącznie do sięgnięcia po wydanie gry w formie fizycznej. Kolekcjonerska edycja poza podstawową wersją gry, przepustką sezonową oraz pakietami zawiera:

  • wysokiej jakości replikę Tostadora dostępnego w grze (7 części do montażu, długość: 72 cm)
  • jednostronny rysunek Jak złożyć autorstwa słynnego grafika Tobartona
  • unikalną Skrzynkę Kolekcjonerską stworzoną w niepowtarzalnym stylu Tobartona
  • wyjątkowy Steelbook z charakterystycznym rysunkiem inspirowanym barwnymi postaciami występującymi w Far Cry 6

Ceny za Collector’s Edition poznamy niebawem.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments