Watch Dogs Legion. Znamy datę premiery i mnóstwo innych szczegółów!

Michał Wieczorek Aktualności o grach Publikacja: 15.07.2020, 11:52 Aktualizacja: 15.07.2021, 11:54
Seria Watch Dogs z odsłony na odsłonę próbuje się pokazać z zupełnie innej strony. Innowacyjna mechanika to kluczowy element najnowszej odsłony gry skupiającej się na walce z systemem. Premiera Watch Dogs Legion zapowiedziana jest na październik i mamy nadzieję, że rewelacyjne zapowiedzi świetnie wypadną również w praktyce!
zapowiedz watch dogs legion
14 Udostępnień

W artykule na temat premiery Watch Dogs Legion poruszamy następujące tematy:

Kiedy premiera gry Ubisoftu?

Gra pierwotnie miała ukazać się 3 marca 2020 roku. Jako przyczynę opóźnień podano potrzebę dłuższego czasu pracy dla developerów na dopracowanie produkcji. Ubisoft opóźnił w tym roku aż trzy gry, ponieważ przesunięty został również termin wydania Rainbow Six: Quarantine oraz Gods and Monsters. Pewnym jest to, że podjęte decyzje względem premier wspomnianych tytułów nie wpłyną negatywnie na jakość produktów. Czy będzie lepiej? O tym przekonamy się już wkrótce, bowiem aktualna data premiery Watch Dogs Legion została właśnie ogłoszona.

zapowiedz watch dogs legion

Na konferencji Ubisoft Forward 2020, która przyjęła formę internetowej prezentacji, francuska firma sypała ogłoszeniami o nowych datach premiery jak z rękawa. W kwestii Watch Dogs Legion dowiedzieliśmy się, że gra ukaże się 29 października 2020 roku. Wówczas dostaniemy do rąk wersje na PC (oprócz sklepów dostępne na Uplay oraz Epic Games Store), PlayStation 4 oraz Xbox One. Po wyjściu konsol najnowszej generacji w Watch Dogs Legion zagramy również na PlayStation 5 oraz Xbox Series X, a w przypadku nabycia gry na Xbox One dzięki porozumieniu Microsoftu i Ubisoftu możemy być niemal pewni darmowej aktualizacji wcześniej kupionej gry na nową konsolę.

Legion nie jest pierwszą częścią serii Watch Dogs

Pierwsza odsłona Watch Dogs ukazała się 27. maja 2014 roku. Akcja toczyła się w Chicago około roku 2013. Całe miasto kontrolowane było tam przez Central Operating System (ctOS), który powstał w celu zapobiegania ewentualnym zagrożeniom, a w rzeczywistości wykorzystywano go do inwigilowania mieszkańców. W grze wcielaliśmy się w Aidena Pearce’a – hakera, który za pomocą smartfona jest w stanie włamać się do praktycznie każdego cyfrowego urządzenia.

W drugiej części otwartym światem Watch Dogs było słoneczne San Francisco, w którym zostaje wdrożony system ctOS 2.0. Wcielaliśmy się w Marcusa Hollowaya, który został niesłusznie oskarżony o udział w przestępstwie. Dołączył więc do grupy DeadSec, która obrała sobie za cel uświadamianie ludzi o niebezpieczeństwach płynących ze strony Blume (firmy, która stworzyła wspomniane narzędzie).

Gra w odróżnieniu od swojej poprzedniczki miała o wiele mniej mroczny klimat. Wręcz uciekała w bardzo przyjemną w odbiorze stronę. Produkcja pełna była żartów, memów, a kolorystyka nie skupiała się już na ciemnych barwach. Wyważenie pomiędzy tymi dwoma podejściami zapewnić powinien z kolei Watch Dogs Legion. W realiach gry brexit wszedł w życie 29. marca 2019 roku. Do czego to doprowadziło?

Technologia idzie w zatrważającym tempie do przodu, doprowadzając do bezrobocia i wyparcia klasycznych pieniędzy. W ich miejsce wkraczają kryptowaluty, ale rozwój technologiczny, który miał poprawić warunki życia na świecie, stał się utrapieniem mieszkańców Wysp Brytyjskich. Inwigilacja poszła o krok dalej względem poprzedniej części. W Londynie po brexicie z Watch Dogs Legion kontrolę sprawuje prywatna organizacja militarna zwana Albion. Masowe aresztowania są na porządku dziennym. Proporcjonalnie do zaistniałego zagrożenia rozrasta się także DeadSec, które staje się ruchem oporu walczącym z korporacyjnym i autorytarnym rządem.

Choć zalążek fabularny wydaje się dość poważny, na filmikach z gry nie brakuje poczucia humoru oraz zabawnych momentów. Wygląda na to, że Ubisoft stara się znaleźć wyważenie pomiędzy dwiema stylistykami, a wiele zależało będzie od samego gracza. To jego wybory wpłyną w końcu na to, jak potoczy się rewolucja. A także na to, kto ją przeprowadzi.

Rewolucyjna mechanika Watch Dogs Legion

W Watch Dogs Legion nie mamy jednego bohatera, tak jak miało to miejsce w poprzednich odsłonach i setkach innych gier. System postaci także różni się od tego znanego z GTA 5. W tej grze pokierujemy zdecydowanie większą ilością bohaterów. Iloma w takim razie? Otóż… każdym napotkanym NPC. Aby zdobyć nową postać, będziemy musieli ją najpierw zrekrutować do DeadSec. Po tym będzie dostępna do wyboru.

Warto zaznaczyć, że każda z postaci będzie nie tylko cechowała się swoim specjalnym zestawem statystyk i umiejętności, ale także historią. Bohaterowie ci mają wzajemnie reagować na siebie oraz na wydarzenia rozgrywające się w Londynie. Podczas prezentacji Ubisoftu na targach E3 2019 został nam przedstawiony gameplay Watch Dogs Legion, gdzie wcielamy się w postać staruszki zaraz po śmierci naszego innego bohatera, Iana. Staruszka ta zostaje poinformowana przez AI, że Ian zmarł, po czym komentuje odpowiednio wydarzenie. Poprzez tę mechanikę immersja w grze wskakuje na zupełnie nowy poziom.

Śmierć bohaterów jest elementem nierozłącznym z nową mechaniką Watch Dogsów. Nie powinniśmy się do nich przyzwyczajać, chyba że jesteśmy w stanie uniknąć jej całkowicie. Kiedy bohater umrze, bezpowrotnie go tracimy. Stąd właśnie potrzeba ciągłego poszerzania szeregów naszego ruchu oporu. Nowi sojusznicy to nie tylko kolejne, silniejsze postacie, ale także w pewien sposób nasze dodatkowe życia.

Mechanika postaci w najnowszej odsłonie serii zapowiada się niezwykle rewolucyjnie i jest na pewno powiewem świeżości względem poprzednich części. Widać gołym okiem, że studio eksperymentuje z serią i cały czas szuka dla niej odpowiedniego kierunku. Ten obrany w Watch Dogs Legion wydaje się promować przede wszystkim różnorodność. W zależności od wybranego bohatera będziemy mieli dostęp do zupełnie odmiennych zestawów umiejętności, przedmiotów czy w końcu możliwości poruszania się po konkretnych miejscówkach w Londynie.

Wymagania sprzętowe Watch Dogs Legion mogą przerazić

Ze względu na imponującą mechanikę oraz rozmach świata przedstawionego, Watch Dogs Legion wymagał będzie od nas potężnego sprzętu. Z analizy portalu Digital Foundry wynika, iż nawet tak zaawansowana karta graficzna jak Nvidia GeForce 2080 Ti może mieć problemy z płynnością przy włączonym ray tracingu i 60. klatkach na sekundę.

Niestety, jak na razie producent Watch Dogs Legion nie opublikował jeszcze dokładnych wymagań sprzętowych, którymi charakteryzować ma się produkcja zapowiedziana na październik. Mimo iż w sieci pojawia się wiele spekulacji, na publikację dokładnych wymagań poczekamy do oficjalnych informacji.

Jaka jest cena Watch Dogs Legion? Sprawdzamy cztery edycje

Na premierę Watch Dogs Legion przewidziane zostały cztery edycje:

Co się w nich znajduje?

Watch Dogs Legion Standard Edition

W Watch Dogs Legion Standard Edition znajduje się podstawowa wersja gry. Jak na razie producent podaje jej koszt jedynie w dolarach. W przypadku PC i PS4 sugerowana cena wynosi $59,99, a w Microsoft Store (odpowiedzialne za dystrybucję cyfrowych wersji na Xbox One oraz Xbox Series X) widnieje już polska kwota 289,99 zł.

edycje Watch Dogs Legion

Watch Dogs Legion Gold Edition

W Gold Edition oprócz standardowej wersji Watch Dogs Legion znajduje się także przepustka sezonowa, w ramach której Ubisoft zapewnia dostęp do:

  • dwóch rozszerzeń fabularnych rozgrywających się po historii głównej,
  • czterech unikatowych postaci posiadających nowe umiejętności oraz wyjątkowe elementy kosmetyczne,
  • trzech misji DedSecu: „Nie w naszym imieniu” „Protokół strażniczy” „Przesuń w prawo”,
  • skórki pojazdu „DedSec”.

Jak na razie producent podaje jej koszt jedynie w dolarach. Cena Watch Dogs Legion Gold Edition w przypadku PC wynosi $99,99, PS4 $109.99, a w Microsoft Store (odpowiedzialne za dystrybucję cyfrowych wersji na Xbox One oraz Xbox Series X) widnieje już polska kwota 414,99 zł.

Watch Dogs Legion Ultimate Edition

Nabywając Watch Dogs Legion Ultimate Edition oprócz podstawowej wersji gry i przepustki sezonowej otrzymamy Pakiet Ultimate, w którego ramach dostaniemy dostęp do:

  • pakietu „Miejska dżungla”
  • trzech postaci z unikalnymi maskami oraz strojami: Ryś, Lampart, Żmija,
  • pakietu „Londyński dysydent”: Maska „Szafirowa straż”, Maska „Tekturowy cyborg”, Maska „Zniekształcenie”,
  • czterech tygodni statusu VIP-a,
  • premii do waluty w grze zdobywanej w trybie solo, którą można także udostępnić znajomych podczas rozgrywek we współpracy.

Jak na razie producent podaje jej koszt jedynie w dolarach i na PC. Cena Watch Dogs Legion Ultimate Edition wynosi $119,99.

Watch Dogs Legion Collector’s Edition

Oprócz przepustki sezonowej oraz Pakietu Ultimate w skład Watch Dogs Legion Collector’s Edition wchodzą ponadto:

  • figurka z maską „Ded-korona”,
  • natychmiastowy dostęp do maski „Ded-korona” w grze,
  • dwustronny plakat propagandowy,
  • zestaw trzech naklejek,
  • wyjątkowy steelbook,
  • pudełko kolekcjonerskie.

Jak na razie producent podaje jej koszt jedynie w dolarach. Cena Watch Dogs Legion Collector’s Edition w przypadku PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X wynosi $189.99, ale na chwilę obecną widnieje informacja, że nakład wersji kolekcjonerskiej na komputery osobiste został już wyczerpany.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments