Watch Dogs Legion [ZAPOWIEDŹ]. Nadciąga rewolucja!

Michał Wieczorek Aktualności o grach Publikacja: 18.02.2020, 8:00 Aktualizacja: 18.02.2020, 8:00
Seria Watch Dogs z odsłony na odsłonę próbuje się pokazać z zupełnie innej strony. Podczas targów E3 2019 Ubisoft zaprezentował nam zupełnie nowe podejście do tego kim może być nasza postać w grze z otwartym światem, a obszerna prezentacja tytułu wyświetlana była także w trakcie jesiennego PGA. Innowacyjna mechanika to kluczowy element najnowszej odsłony gry skupiającej się na walce z systemem. O co w niej chodzi?
zapowiedz watch dogs legion
8 Udostępnień

Legion nie jest pierwszą częścią serii Watch Dogs

Pierwsza odsłona ukazała się 27. maja 2014 roku. Akcja toczy się w Chicago około roku 2013. Całe miasto jest kontrolowane przez Central Operating System (ctOS), który powstał w celu zapobiegania ewentualnym zagrożeniom, a w rzeczywistości jest wykorzystywany do inwigilowania mieszkańców. Wcielamy się w Aidena Pearce’a – hakera, który za pomocą smartfona jest w stanie włamać się do praktycznie wszystkiego.

Aiden kieruje się zemstą, której chce dokonać na zabójcach swojej siostrzenicy. Gra była zapowiadana jako rewolucyjna pod kątem graficznym, niestety nie obyło się bez downgrade’u graficznego. Gra została wyprodukowana przez Ubisoft Montreal na komputery osobiste  z systemem Wwindows, a także konsole Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4 oraz Wii U.

zapowiedz watch dogs legion

Druga część została stworzona przez to samo studio i wydana ponad dwa lata później 15. listopada 2016 roku. Tym razem naszym otwartym światem jest słoneczne San Francisco, w którym zostaje wdrożony system ctOS 2.0. Wcielamy się w Marcusa Hollowaya, który został niesłusznie oskarżony o udział w przestępstwie. Dołącza więc do grupy DeadSec, która obrała za cel uświadamianie ludzi o niebezpieczeństwach płynących se strony Blume (firmy, która stworzyła wspomniane narzędzie).

Gra w odróżnieniu od swojej poprzedniczki ma o wiele mniej mroczny klimat. Wręcz przeciwnie – ucieka w bardzo przyjemną w odbiorze stronę. Produkcja jest pełna żartów, memów, a kolorystyka nie skupia się już na ciemnych barwach. Koloru tu na pewno nie zabrakło! W produkcję mamy możliwość zagrania na PC, Xbox One oraz PlayStation 4.

Jak wyglądał będzie Londyn po brexicie?

W realiach gry brexit wszedł w życie 29. marca 2019 roku. Technologia idzie w zatrważającym tempie do przodu, doprowadzając do bezrobocia i wyparcia klasycznych pieniędzy. W ich miejsce wkraczają kryptowaluty, ale rozwój technologiczny, który miał poprawić warunki życia na świecie, stał się utrapieniem mieszkańców Wysp Brytyjskich.

zapowiedz watch dogs legion

Inwigilacja poszła o krok dalej względem poprzedniej części. W Londynie po brexicie z Watch Dogs Legion kontrolę sprawuje prywatna organizacja militarna zwana Albion. Masowe aresztowania są na porządku dziennym. Proporcjonalnie do zaistniałego zagrożenia rozrasta się także DeadSec, które staje się ruchem oporu walczącym z rządem. Rekrutuj, hakuj i walcz z systemem w najnowszej części Watch Dogs!

Rewolucyjna mechanika Watch Dogs Legion

W Watch Dogs Legion nie mamy jednego bohatera, tak jak działo się to w poprzednich odsłonach. System postaci także różni się od tego znanego z GTA 5. W tej grze pokierujemy zdecydowanie większą ilością bohaterów. Iloma w takim razie? Otóż… każdym napotkanym NPC. Aby zdobyć nową postać, będziemy musieli ją najpierw zrekrutować do DeadSec. Po tym będzie dostępna do wyboru.

Warto zaznaczyć, że każda z postaci będzie nie tylko cechowała się swoim specjalnym zestawem statystyk i umiejętności, ale także historią. Bohaterowie ci mają wzajemnie reagować na siebie oraz na wydarzenia rozgrywające się w Londynie. Podczas prezentacji Ubisoftu na targach E3 2019 został nam przedstawiony gameplay Watch Dogs Legion, gdzie wcielamy się w postać staruszki zaraz po śmierci naszego innego bohatera, Iana. Staruszka ta zostaje poinformowana przez AI, że Ian zmarł, po czym komentuje odpowiednio wydarzenie. Poprzez tę mechanikę immersja w grze wskakuje na zupełnie nowy poziom.

Śmierć bohaterów jest elementem nierozłącznym nowej mechanice Watch Dogsów. Nie powinniśmy się do nich przyzwyczajać, chyba że jesteśmy w stanie uniknąć jej całkowicie. Kiedy bohater umrze, bezpowrotnie go tracimy. Stąd właśnie potrzeba ciągłego poszerzania szeregów naszego ruchu oporu.

Nowi sojusznicy to nie tylko kolejne, silniejsze postacie, ale także w pewien sposób nasze dodatkowe życia. Mechanika postaci w najnowszej odsłonie serii zapowiada się niezwykle rewolucyjnie i jest na pewno powiewem świeżości względem poprzednich części. Widać gołym okiem, że studio eksperymentuje z serią i cały czas szuka dla niej odpowiedniego kierunku.

Kiedy premiera gry Ubisoftu?

W chwili pisania tego tekstu data premiery Watch Dogs Legion jest bardzo nieokreślona. Ubisoft jako termin wydania podaje rok podatkowy 2020-2021, który zaczyna się dla Ubisoftu z początkiem kwietnia 2020 roku. Na pytanie o bardziej precyzyjne określenie terminu premiery firma odpowiada, że „może to być miesiąc lub więcej”.

zapowiedz watch dogs legion

Gra pierwotnie miała ukazać się 3 marca 2020 roku. Jako przyczynę opóźnień podano potrzebę dłuższego czasu pracy dla developerów na dopracowanie produkcji. Nadmienię, że Ubisoft opóźnił w tym roku aż trzy gry, ponieważ przesunięty został również termin wydania Rainbow Six: Quarantine oraz Gods and Monsters. Pewnym jest to, że podjęte decyzje względem premier wspomnianych tytułów nie wpłyną negatywnie na jakość produktów. Czy lepiej? Powinniśmy przekonać się o tym jeszcze w tym roku!

Zobacz także:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o