Ubisoft na E3 2019 – trochę nowinek, trochę odgrzewanych kotletów

Michał Małysa Premiery i zapowiedzi Publikacja: 11.06.2019, 11:40 Aktualizacja: 11.06.2020, 11:40
Konferencja Ubisoftu na E3 przyniosła nam nowinki w postaci zapowiedzi gier ze znanych i lubianych serii, ale dużo miejsca poświęcono na niej także starszym tytułom. Oficjalna zapowiedź Watch Dogs Legion czy Gods & Monsters przeplatała się więc z kolejnymi rozszerzeniami. Perełka? Abonament Uplay+.
watch dogs 3
10 Udostępnień

Watch Dogs 3 zaprezentowane w pełnej krasie

Jednym z najciekawszych newsów było oficjalne potwierdzenie informacji o premierze Watch Dogs 3. Mieliśmy już do czynienia z przeciekiem na temat Watch Dogs Legion i jego akcji umiejscowionej w Londynie po Brexicie, a podczas konferencji Ubisoftu na E3 doczekaliśmy się i krótkiego trailera wprowadzającego w historię, i dziesięciominutowego zapisu rozgrywki.

Uplay+, czyli abonament oferuje już każdy

Trudno znaleźć w branży gier wideo większy podmiot biznesowy, który nie planowałby uruchomienia (lub już dawno tego nie zrobił) usługi abonamentowej, która pozwoli na stały dochód. Ubisoft zaprezentował na E3 założenia Uplay+, w ramach którego za 15 dolarów miesięcznie udostępniane będą starsze i nowsze produkcje ze stajni producenta wraz ze wszystkimi dodatkami. Portfolio francuskiego giganta wydaje się na tyle szerokie, że zabawy zabraknąć nie powinno.

Gry spod znaku Toma Clancy’ego na prezentacji Ubisoftu na E3

Na prezentacji Ubisoftu na E3 nie zabrakło nowinek o powstałych już oraz będących w procesie produkcji grach, które sygnowane są nazwiskiem Toma Clancy’ego. Najwięcej uwagi poświęcono oczywiście zapowiedzianemu na 4 października Ghost Recon Breakpoint, o którym pisaliśmy wcześniej naprawdę dużo, podając wam datę premiery, informacje o dostępie do bety, fabularnym trailerze, wprowadzeniu do archipelagu Auroa oraz prezentacji głównego wroga – oddziału Wilków. Trwający niespełna dwie minuty trailer nie jest więc przełomowy.

Nieco mniej wiemy natomiast o kolejnej pozycji z serii Rainbow Six. Mimo iż Siege żyje i ma się dobrze (o czym świadczy najlepiej dzisiejsza premiera dodatku Phantom Sight), czas także na nową odsłonę. Będzie ona nosiła podtytuł Quarantine i trafi do naszych rąk na początku przyszłego roku.

Bardzo dobrą informacją dla fanów gier na urządzenia przenośne jest fakt, że Ubisoft postanowił pójść śladem chociażby Call of Duty Mobile. W Tom Clancy’s Elite Squad wcielimy się w bohaterów innych gier producenta, które sygnowane są nazwiskiem zmarłego pisarza. Główną przewagą nad konkurencyjnymi tytułami ma być w tym przypadku rozbudowany tryb dla pojedynczego gracza.

Producentowi spodobała się starożytna Grecja

Miejsce akcji Assassin’s Creed Odyssey okazało się na tyle atrakcyjne, aby zachęcić Ubisoft do rozpoczęcia nowego projektu w starogreckich realiach. Niestety, na dzień dzisiejszy jednym z niewielu pewników na temat Gods & Monsters jest data premiery zaplanowana na luty 2020, ale już sam zwiastun każe nastawiać się optymistycznie.

Ubisoft na E3 pamiętał też o starszych produkcjach

Z prezentacji Ubisoftu na E3 ucieszą się jednak przede wszystkim zapaleni pykacze starszych tytułów producenta, który zapowiedział nieco contentu. Tak jest chociażby w przypadku sieciowej gry akcji For Honor, która skupia się na brutalnych pojedynkach z użyciem broni białej. Gra dostępna za darmo w ofercie PS Plus na luty 2019 doczeka się chociażby ciekawego eventu. Poszerza on nieco horyzonty fabularne produkcji.

Kolejny duży raid, tryb Ekspedycji oraz sześć nowych misji to z kolei lista nowalijek, których spodziewać możemy się w najbliższym czasie po docenionym w naszej recenzji The Division 2.

W recenzowanym przez nas STEEP zdobyć będzie można nową mapę. To solidna gra, na którą warto zwrócić uwagę przy obecnej fali upałów.

Nowego trybu gry doczeka się również Assassin’s Creed Odyssey.

Ubisoft zapowiada nieco ruchu

Wśród zwiastunów Ubisoftu z E3 pojawiło się kilka pozycji, które można podpiąć pod kategorię gier związanych ze sportem oraz szeroko pojętym ruchem. Pierwszą z nich ma być szalona hybryda rolek oraz futbolu amerykańskiego – Roller Champions.

Tradycyjnie już dla Ubisoftu targi E3 były również miejscem prezentacji kolejnej odsłony serii Just Dance. Fani przebojów słuchanych w każdym zakątku ziemskiego globu powinni być wniebowzięci:

Fanów znacznie-więcej-niż-bajki Adventure Time ucieszy poświęcony tej animacji event w grze Brawlhalla, który wprowadza nie tylko bohaterów znanych z Pory na przygodę, ale zaoferuje również nowy tryb gry oraz kilka pomniejszych nowinek.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments