Assassin’s Creed Odyssey

0/5.0 z 0 ocen Oceń grę

Assassin’s Creed Odyssey

AkcjiRPGSkradanki
Ubisoft
5 października 2018
Ubisoft

Kolejna odsłona przebojowych skradanek, których akcja umiejscowiona jest w realiach historycznych różnych epok. Fabuła Assassin's Creed Odyssey przenosi nas do starożytnej Grecji w środek wojny peloponeskiej, a zadaniem Kassandry lub Alexiosa jest odkrycie własnych korzeni rodzinnych oraz ocalenie świata helleńskiego przed spiskiem Kultu Kosmosu. Wszystko to rozgrywa się oczywiście w uniwersum AC opartym na spiskowej teorii dziejów oraz micie Atlantydy, którą w późniejszych partiach gry przyjdzie nam nawet odwiedzić.

Nasza recenzja Assassin's Creed Odyssey. Werdykt? Mocne 8 dla przecudownego RPG akcji, którego największym przekleństwem jest zbyt wielki i zbyt piękny świat.

Fabuła Assassin’s Creed Odyssey wrzuca nas w dynamiczne wydarzenia 431 r. p.n.e., gdy cały ówczesny świat grecki stoi na progu wojny domowej. Konflikt pomiędzy Atenami i Spartą, który przeszedł do historii jako wojna peloponeska, rozrywa na strzępy kolejne greckie polis, jednak znacznie większym zagrożeniem dla mieszkańców Hellady okazuje się być tajemniczy Kult Kosmosu. Jak się okazuje, mroczna sekta stoi także za rozdzieleniem rodziny głównych bohaterów Assassin's Creed Odyssey. Kassandra i Alexios zostali rozdzieleni w dzieciństwie, a teraz stają po dwóch stronach konfliktu. Od naszego wyboru zależy los spartańskiej rodziny, w której z pokolenia na pokolenie przekazywane jest ostrze Leonidasa, bohatera spod Termopil. Właśnie ono stanowi grot legendarnej Włóczni Przeznaczenia. Ważnym elementem otoczki fabularnej jest otwarty świat, na który składa się ponad 130 kilometrów kwadratowych zróżnicowanej geograficznie Grecji. Bagna i leśne ostępy, górskie zbocza i skaliste wybrzeża, rajskie wyspy ze śnieżnobiałym piaskiem czy skute lodem jeziora - wszystkie te krajobrazy ujrzymy w kolejnej odsłonie AC. Pięknym pejzażom i pieczołowicie oddanym zabudowaniom miejskim towarzyszy soundtrack Assassin's Creed Odyssey skomponowany przez Joego Hensona i Alexisa Smitha. Towarzyszy on pieszym wędrówkom, podróżom konnym oraz morskim eskapadom.

Otwarty świat Grecji w Assassin's Creed Odyssey niezbyt pasuje wam do skradankowego charakteru serii? Nic dziwnego - poszła ona już w stronę pełnoprawnych RPG akcji, w których zręcznościowy model rozgrywki połączony jest z rozbudowanym system rozwoju postaci (oparte zostało na klasycznym drzewku rozwoju umiejętności) oraz epicką fabułą. Jedną z największych zalet Assassin's Creed Odyssey jest mnogość stylów gry, które przyjąć możemy podczas rozgrywki. Należą do nich:

 • Rozbudowany system walki wręcz - oparty na mnogości specjalnych ataków (na czele z kultowym spartańskim kopniakiem!) oraz drzewku rozwoju umiejętności, czyni z greckiego Asasyna prawdziwie przebojową grę. Z wybranego zaś przez nas bohatera - Wojowniczkę lub Wojownika.
 • Mimo odejścia od twardych podstaw serii, ważnym elementem Assassin's Creed Odyssey jest skradanie. Chociaż walk nie da się w ACO uniknąć, prowadzone mogą być one na naszych warunkach i wygrywane z cienia. To droga Zabójczyni lub Zabójcy.
 • W kolejnej części Assassin's Creed sporą rolę odgrywa broń dystansowa. Otrzymywanie obrażeń od miotanych przez przeciwników strzał jest bolesne, ale sami możemy je zadawać jeszcze dotkliwiej, podpalając stogi siana czy precyzyjnie celując zatrutymi grotami. Tego typu umiejętności należą do repertuaru Łowczyni lub Łowcy.
 • To były tylko role, które możemy przyjąć jako Kassandra lub Alexios. Na czym polega zaś sama rozgrywka w Assassin's Creed Odyssey? W grze Ubisoftu:
 • eksplorujemy tereny starożytnej Grecji, wykonując zlecane przez napotkane postaci niezależne questy,
 • odkrywamy kolejne gałęzie spisku Kultu Kosmosu, wyeliminowując jeden po drugim jego liderów,
 • opowiadamy się jako najemnik to po jednej, to po drugiej stronie konfliktu peloponeskiego, biorąc udział w epickich bitwach,
 • wraz z załogą swojego statku przemierzamy morza w poszukiwaniu piratów oraz podwodnych skarbów,
 • walczymy na Arenie oraz w otwartej przestrzeni z innymi najemnikami, pnącymi się w górę listy rankingowej,
 • polujemy na potwory i dzikie zwierzęta znane z mitu o Heraklesie,
 • odkrywamy zagadkę Atlantydy oraz długowieczności Hipokratesa,
 • strzeżemy dziedzictwa Włóczni Przeznaczenia, jednocząc rodzinę lub wyżynając ją w pień.

Assassin’s Creed Odyssey- wymagania sprzętowe

Procesor: Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-6300 3.8 GHz Pamięć RAM: 8 GB RAM Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R9 285 lub lepsza Dysk twardy: 46 GB HDD System operacyjny: Windows 7/8.1/10 64-bit
Procesor: Intel Core i7-3770 3.5 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz Pamięć RAM: 8 GB RAM Karta graficzna: 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza Dysk twardy: 46 GB HDD System operacyjny: Windows 7/8.1/10 64-bit


Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny

THPS 1 + 2 to remaster tytułów sprzed dwóch dekad! Jednak znakomita formuła wciąga do dzisiaj. Go skate!

Loki w Fortnite

Nordycki bóg oszustwa, a właściwie bohater z uniwersum Marvela zostanie już wkrótce grywalną postacią w słynnej grze online.

Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4

River, suka owczarka niemieckiego była modelką i inspiracją dla popularnej postaci Dogmeata. Jej opiekun, developer Joel Burgess pożegnał psa w emocjonalnym tweecie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments