The Last of Us 2

0/5.0 z 0 ocen Oceń grę
the last of us part ii

The Last of Us 2

AkcjiHorror
Naughty Dog
19 czerwca 2020
Sony Interactive Entertainment

Pierwsza część The Last of Us wyróżniała się na rynku klimatem oraz fabułą. Druga część survivalowej produkcji studia Naughty Dog jest kontynuacją postapokaliptycznych przygód sieroty Ellie, w The Last of Us: Part II będącej już samodzielną kobietą. Premiera będzie miała miejsce w pierwszej połowie 2019.

Pierwsza część The Last of Us wyróżniała się na rynku gier klimatem oraz fabułą. Choć w ten sposób mówi o produkcjach w konwencji horrorowatej większość producentów, historia dostarczona graczom w tym tytule była ewenementem. Jego twórcom udało się przedstawić nie tylko przekonujący postapokaliptyczny świat, ale również poruszającą relację między dwójką głównych bohaterów: podstarzałym przemytnikiem Joelem oraz młodziutką sierotą Ellie. Na pewno główną bohaterką The Last of Us: Part II pozostanie Ellie. Jej ruchy śledzić mogliśmy na przebojowych materiałach z czerwcowych targów E3 w 2018 roku. Producenci zaprezentowali protagonistkę w sytuacjach bojowych, wywiadowczych oraz… romantycznych. Wciąż nie wiemy jednak, kto dokładnie będzie towarzyszył sierotce wyrosłej na piękną, młodą kobietę. Twórcy doskonale zdają sobie sprawę, że spekulacje na temat losu jej towarzysza z pierwszej części gry tylko podsycają zainteresowanie tematem, więc nie ujawnili dotąd zbyt wiele.

Twórcy gry rozwijają pomysły z pierwszej części gry. Zaznaczają, że sequel ma mieć dużo wspólnego z „jedynką”. Chcąc poczuć klimat gry, warto będzie poznać jej poprzedniczkę. Jakie podobieństwa da się dostrzec pomiędzy obiema częściami? Kamera znowu będzie umieszczona za plecami bohaterki, a w często drastycznych starciach z przeciwnikami pomogą nam postaci kierowane przez sztuczną inteligencję, które będą wspierać protagonistkę w kluczowych momentach. Gra ma być przepiękna, co widać nawet na zwiastunach. Co ciekawe, sama rozgrywka nie powinna się od nich diametralnie różnić. Cechą, która wyróżnia tę konkretną produkcję na tle innych, jest zdumiewająca płynność animacji. Czasy topornych, kanciastych postaci dawno się już skończyły, ale The Last of Us: Part II wyróżnia się pod tym względem jeszcze bardziej. Do tego stopnia, że niektórzy nie wierzyli, że pokazywane w trakcie konferencji demo było rzeczywistą rozgrywką. Naughty Dog już nie raz podnosiło jednak poprzeczkę w tym aspekcie, a ładna grafika to znak rozpoznawczy studia. Niesamowity efekt realności twórcy uzyskać mieli dzięki umiejętnemu opracowaniu przejść i łączeń animacji (było to już widoczne w serii Uncharted oraz pierwszym The Last of Us) Wszystko dzięki nowej technologii animacji znanej jako motion matching, czyli dopasowywanie ruchu. Anthony Newman, współreżyser gry, nazywa ten zabieg trikiem rodem z filmów science-fiction. Polega on na łączeniu ze sobą setek animacji. Na podstawie tego, co gracz próbuje zrobić, system wybiera dwie lub nawet trzy animacje i łączy je ze sobą, żeby wyglądały spójnie i naturalnie.

Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny

THPS 1 + 2 to remaster tytułów sprzed dwóch dekad! Jednak znakomita formuła wciąga do dzisiaj. Go skate!

Loki w Fortnite

Nordycki bóg oszustwa, a właściwie bohater z uniwersum Marvela zostanie już wkrótce grywalną postacią w słynnej grze online.

Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4

River, suka owczarka niemieckiego była modelką i inspiracją dla popularnej postaci Dogmeata. Jej opiekun, developer Joel Burgess pożegnał psa w emocjonalnym tweecie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments