Atak w Nowej Zelandii. „Subskrybujcie PewDiePie”

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 15.03.2019, 17:10 Aktualizacja: 21.10.2020, 13:34
Znany youtuber PewDiePie został wmieszany w atak terrorystyczny, który miał miejsce w piątek w Nowej Zelandii. Terrorysta chwilę przed rozpoczęciem strzelaniny nawoływał do tego, aby subskrybować kanał PewDiePie.
0 Udostępnień

”Subskrybujcie PewDiePie”

W piątek (15.03) doszło do dwóch ataków terrorystycznych w Nowej Zelandii – w meczecie Masdżid Al-Nur i w położonym na przedmieściu Christchurch meczecie Masdżid Linwood doszło do strzelanin. Liczba ofiar cały czas rośnie – obecnie wiemy, że zginęło 49 osób, a 12 jest ciężko rannych. Do szpitali z obrażeniami trafiło prawie 50 osób. Są wśród nich dzieci. Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern określiła ten dzień jako “jeden z najczarniejszych dni Nowej Zelandii”. Władze zaapelowały do obywateli, aby unikali zbliżania się do miejsc kultu muzułmańskiego w całym kraju ze względów bezpieczeństwa.

Cały atak był transmitowany na żywo przez jednego z terrorystów. Materiał trwa 17 minut. Napastnik wypowiada podczas niego następujące słowa: „pamiętajcie chłopaki, subskrybujcie PewDiePie”.

Znany youtuber szybko zareagował i wydał oświadczenie, ale i tak część osób twierdzi, że… jest on winny strzelaninie, choć nie miał żadnego wpływu na to, co mówi terrorysta. Obecnie wygląda na to, że PewDiePie będzie musiał jeszcze długo tłumaczyć się z tego, że został wmieszany w tak tragiczne wydarzenia.

Cały czas pojawiają się nowe informacje na temat ataku.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments