Avengers Endgame – największy sukces finansowy w historii

Magdalena Witkowska Premiery i zapowiedzi Publikacja: 30.04.2019, 13:34 Aktualizacja: 30.04.2020, 13:37
Nikt nie spodziewał się takiego wyniku w box office. Endgame przekroczyło wszelkie rekordy. Ten weekend to dopiero początek, jednak taki start robi wrażenie. Czy taki rekord da się przebić?
avengers endgame recenzja
0 Udostępnień

Ile zarobił Avengers Endgame w pierwszy weekend po premierze?

Premiera ostatniej części Avengers miała miejsce zaledwie tydzień temu, a już przebiła największe światowe produkcje. Już w pierwszym tygodniu zarobił 1,223 mld dolarów. To rekordzista na skalę światową. 29,2 proc. tej kwoty udało się zarobić w samych Stanach Zjednoczonych wynik przekroczył 351 mln dolarów. Na świecie – to ponad 866 mln dolarów. Tylko jeden film w pierwszym tygodniu zdobył połowę tej kwoty. Rok temu 600 mln dolarów zarobił Avengers Infinity War.

Na Endgame czekaliśmy niecierpliwie cały rok. Mogliśmy tylko spekulować, bo twórcy zrobili wszystko, aby do sieci nie trafiły spoilery niszczące pierwsze wrażenie. Enigmatyczne odpowiedzi reżyserów i aktorów jedynie zaostrzały ciekawość. Niektórzy tak bardzo chcieli zobaczyć tę produkcję, że nie zwrócili uwagi na rekordowo wysoką cenę biletu! W wyniku błędu w systemie na jednym z pokazów w Szanghaju cena ta wzrosła do 1000 RMB, czyli wartości około 500 zł. Nim ktoś z obsługi dostrzegł pomyłkę sprzedała się połowa biletów. Rzecz jasna różnica w cenie została zwrócona.

Avengers Endgame to 22 film MCU. W sumie wszystkie filmy Infinity Saga zarobiły 19,8 mld. dolarów.

Zobacz także:
Biomutant. Premiera gry już jutro
Premiery i zapowiedzi, 24 maj 2021
Knockout City. Już dziś możesz zagrać w zbijaka
Premiery i zapowiedzi, 21 maj 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments