BAFTA 2021. Poznaliśmy listę nominowanych – dominacja The Last of Us 2

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 3.03.2021, 12:05 Aktualizacja: 3.03.2021, 12:05
Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych ujawniła nominacje dla najlepszych gier, które ukazały się w 2020 roku. Zgodnie z przewidywaniami największą liczbę nominacji (aż 13) uzyskała najnowsza gra Naughty Dog, czyli The Last of Us 2. Inne produkcje stworzone przez wewnętrzne studia Sony (m.in. Ghost of Tsushima czy Marvel’s Spider-Man: Miles Morales) również mają spore szanse na wygraną. Cyberpunk 2077 uzyskał jedynie cztery nominacje.
0 Udostępnień

Gry od SIE z dużymi szansami na wygraną

Już 25 marca odbędzie się doroczna gala wręczenia nagród BAFTA Games Awards, w trakcie której Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych nagrodzi najlepsze gry, jakie ukazały się w 2020 roku. Podobnie jak The Game Awards czy jeszcze wcześniejsze Golden Joystick Awards, BAFTA 2021 pod względem nominacji została zdominowana przez The Last of Us 2 – gra Naughty Dog ma szansę na wygraną w aż 13 kategoriach.

Inne produkcje od wewnętrznych studiów Sony również nie mają powodów do narzekań – 10 nominacji zgarnęło Ghost of Tsushima, siedem przypadło Spider-Manowi z Milesem Moralesem oraz Dreams od Media Molecule, a Sackboy: A Big Adventure wydany tylko na PlayStation 5 otrzymał cztery nominacje. CD Projektowi z kolei brakuje powodów do świętowania – Cyberpunk 2077 ma szansę na wygraną w czterech kategoriach, z czego dwie dotyczą występu dwóch aktorek (żeńskiej wersji V i Judy Alvarez).

Poniżej znajduje się pełna lista nominowanych.

Najlepsza gra

  • Animal Crossing: New Horizons
  • Ghost of Tsushima
  • Hades
  • Half-Life: Alyx
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
  • The Last of Us: Part II

Najlepsza gra wieloosobowa

  • Animal Crossing: New Horizons
  • Deep Rock Galactic
  • Fall Guys: Ultimate Knockout
  • Ghost of Tsushima
  • Sackboy: A Big Adventure
  • Valorant

Najlepiej rozwijana gra

  • Destiny 2: Poza Światłem
  • Dreams
  • Fall Guys: Ultimate Knockout
  • Fortnite
  • No Man’s Sky
  • Sea of Thieves

Najlepsza gra zaangażowana społecznie

  • Animal Crossing: New Horizons
  • Before I Forget
  • Dreams
  • Spiritfarer
  • Tell Me Why
  • The Last of Us: Part II

Najlepsza narracja

  • Assassin’s Creed: Valhalla
  • Cyberpunk 2077
  • Ghost of Tsushima
  • Hades
  • Kentucky Route Zero: TV Edition
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Najlepszy projekt

  • Animal Crossing: New Horizons
  • Astro’s Playroom
  • Ghost of Tsushima
  • Hades
  • Half-Life: Alyx
  • The Last of Us: Part II

Największe osiągnięcie artystyczne

  • Cyberpunk 2077
  • Dreams
  • Ghost of Tsushima
  • Hades
  • Half-Life: Alyx
  • The Last of Us: Part II

Największe osiągnięcie technologiczne

  • Demon’s Souls
  • Doom Eternal
  • Dreams
  • Microsoft Flight Simulator
  • The Last of Us: Part II
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Najlepsza nowa marka

  • Carrion
  • Fall Guys: Ultimate Knockout
  • Ghost of Tsushima
  • Hades
  • Kentucky Route Zero: TV Edition
  • Spiritfarer

Najlepsza rola pierwszoplanowa

  • Ashley Johnson jako Ellie w The Last of Us: Part II
  • Cherami Leigh jako żeńska V w Cyberpunku 2077
  • Cody Christian jako Cloud Strife w Final Fantasy VII Remake
  • Daisuke Tsuji jako Jin Sakai w Ghost of Tsushima
  • Laura Bailey jako Abby w The Last of Us: Part II
  • Nadji Jeter jako Miles Morales w Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Najlepsza rola drugoplanowa w grze

  • Carla Tassara jako Judy Alvarez w Cyberpunku 2077
  • Jeffrey Pierce jako Tommy w The Last of Us: Part II
  • Logan Cunningham jako Hades, Achilles, Posejdon, Asteriusz, Charon i Narrator w Hadesie
  • Patrick Gallagher jako Khotun Khan w Ghost of Tsushima
  • Shanon Woodward jako Dina w The Last of Us: Part II
  • Troy Baker jako Joel w The Last of Us Part: II

Najlepsza animacja

  • Doom Eternal
  • Final Fantasy VII Remake
  • The Last of Us Part 2
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
  • Ori and the Will of the Wisps
  • Spiritfarer

Największe osiągnięcie w dziedzinie dźwięku

  • Astro’s Playroom
  • Ghost of Tsushima
  • Hades
  • Half-Life: Alyx
  • The Last of Us 2
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Najlepsza gra brytyjska

  • Dreams
  • F1 2020
  • Fall Guys
  • The Last Campfire
  • Roki
  • Sackboy: A Big Adventure

Najlepszy debiut

  • Airborne Kingdom
  • Call of the Sea
  • Carrion
  • Factorio
  • The Falconeer
  • Roki

Najlepsza gra rodzinna

  • Animal Crossing: New Horizons
  • Astro’s Playroom
  • Dreams
  • Fall Guys
  • Minecraft Dungeons
  • Sackboy: A Big Adventure

Najlepsza muzyka

  • Ghost of Tsushima
  • Hades
  • The Last of Us 2
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
  • Ori and the Will of the Wisps
  • Sackboy: A Big Adventure

Gra roku EE (nagroda sponsorowana przez brytyjską sieć komórkową)

  • Animal Crossing: New Horizons
  • Call of Duty: Warzone
  • Ghost of Tsushima
  • Hades
  • The Last of Us 2
  • Valorant
Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 Lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 Cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 Cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments