Battle royale to za mało? Apex Legends może stać się w przyszłości czymś więcej

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 3.11.2020, 10:44 Aktualizacja: 3.11.2021, 10:44
Wraz z kolejnymi aktualizacjami Apex Legends rozrósł się, a nowi bohaterowie, mapy czy sezonowe tryby pozwoliły na zatrzymanie przy grze obecnych użytkowników oraz przyciągnięcie nowych. Respawn Entertainment zauważa jednak, że ich marka ma znacznie większy potencjał i w przyszłości gra może zyskać zupełnie nową warstwę, wykraczającą poza battle royale.
0 Udostępnień

Obrać nowy kierunek rozwoju

O Apex Legends nie pisze się już w kontekście rekordów, które gra poobijała na Twitchu. Gry Respawn Entertainment nie tytułuje się więcej „pogromcą Fortnite’a” czy „nowym królem battle royale”. Dalej jednak tytuł radzi sobie dobrze, a Electronic Arts nie szczędzi środków przeznaczanych na rozwój swojej gry-usługi – kolejne sezony wsparcia to nie tylko nowa zawartość, lecz także poprawki w balansie rozgrywki.

Chad Grenier, główny projektant Apeksa, zauważa w wywiadzie dla Eurogamera, że o ile obecny stan, w jakim znajduje się gra, pozwala na jej ciągłą rozbudowę i udoskonalenie, tak studio nie wyklucza, że w przyszłości Apex Legends może stać się czymś więcej niż tylko battle royale’m.

Aktualnie jesteśmy grą battle royale, ale patrzymy w przyszłość, odbywając przy tym wiele rozmów i myśląc, w jaki sposób możemy wyjść poza ten gatunek.

Wspomina projektant. W jaki sposób miałoby się to odbyć? Deweloper z Respawn Entertainment stwierdza, że w Apeksie znajduje się wiele charakterystycznych postaci, z których każda z nich ma mniej lub bardziej rozbudowane tło fabularne. Pozwala to na stworzenie ciekawych historii osadzonych w tym uniwersum, tak jak ma to miejsce m.in w Overwatchu. Dzięki komiksom, animacjom czy książkom („Bohaterka Numbani” autorstwa Nicky Drayden ukazała się w styczniu tego roku), świat ciągle jest rozwijany, czego zwieńczeniem ma być Overwatch 2, zapowiedziany podczas zeszłorocznego BlizzConu.

Czy Respawn szykuje coś podobnego dla Apex Legends? Trudno powiedzieć, ale rozwinięcie fabuły wokół poszczególnych postaci wydaje się sensownym i stosunkowo prostym posunięciem, zwłaszcza że studio ma już doświadczenie w konstruowaniu ciekawych historii. Wystarczy przypomnieć kampanię dla jednego gracza do Titanfalla 2, czy zeszłorocznego Star Wars Jedi: Fallen Order, który zebrał bardzo pozytywne recenzje (naszą przeczytacie tutaj).

Póki co pozostaje nam czekać na dalsze informacje z obozu Respawn Entertainment i mieć nadzieję, że z tych strzępków informacji urodzi się kiedyś coś ciekawego. A sam Apex wkrótce doczeka się premiery na Steamie, o czym więcej pisałem tutaj.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments