Ruszyła pre-produkcja drugiego sezonu Przeznaczenia: Sagi Winx

zagrano Seriale Publikacja: 10.06.2021, 13:49 Aktualizacja: 10.06.2022, 13:51
Nie obeszło się bez kontrowersji spowodowanych faktem, że w roli jednej z bohaterek, będącej oryginalnie Azjatką obsadzono białą aktorkę.
0 Udostępnień

Fot. YouTube. 

Przeznaczenie: Saga Winx to młodzieżowy serial z nurtu supernatural, będący aktorską adaptacją kreskówki realizowanej niegdyś przez Nickleodeon. W momencie premiery, 22 stycznia tego roku, historia nastoletniej wróżki Bloom Peters (w tej roli Abigail Cowen, znana m.in. z „Chilling Adventures of Sabrina”) oraz jej przyjaciółek, ustąpiła wynikami oglądalności jedynie serialowi „Bridgertonowie”. Pod koniec lutego Netflix potwierdził produkcję drugiego sezonu.

Jednocześnie nie obeszło się bez kontrowersji spowodowanych faktem, że w roli jednej z bohaterek, będącej oryginalnie Azjatką (jej postać inspirowana była Lucy Liu) obsadzono Elishę Applebaum. Aktorka sama skomentowała zresztą zarzuty o „whitewashing”.

Dziś wiemy już, że zdjęcia do drugiego sezonu zakończą się w listopadzie, a ponownie realizowane będą w Irlandii. Kwestią otwartą pozostaje data premiery, choć zapewne nie nastąpi ona wcześniej niż w połowie 2022 roku.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments