Big Pharma: port na konsole zwrócił się w tydzień!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 12.12.2019, 17:33 Aktualizacja: 12.12.2020, 17:33
Wydana w zeszłym tygodniu na konsole Big Pharma zwróciła się po zaledwie tygodniu na rynku. Klabater chwali się, że nie jest to pierwszy sukces związany z przenoszeniem gier na PlayStation 4, Nintendo Switch oraz Xbox One, lecz kolejne osiągnięcie zapewnione przez twardo realizowaną strategię wydawniczą.
big pharma - klabater
0 Udostępnień

Big Pharma na konsole zwróciła się w pierwszym tygodniu

Gra studia Twice Circled wydawana przez Klabatera potrzebowała zaledwie tygodnia od premiery, aby po wprowadzeniu do sprzedaży zwróciły się koszty przeniesienia gry na konsole PlayStation 4, Nintendo Switch oraz Xbox One. Big Pharma to symulator koncernu farmaceutycznego, który należy rozwinąć od warunków garażowych po olbrzymią i bezduszną korporację.

Co więcej, nie jest to jedyne dokonanie polskiego wydawcy w ostatnim czasie. – Po sukcesie Crossroads Inn, naszego debiutanckiego tytułu, który w tydzień od premiery odzyskał wszystkie koszty produkcji, z radością informujemy, że ponownie udało nam się odzyskać w siedem dni środki, które zainwestowaliśmy w porting i marketing kolejnej gry. Big Pharma to mocna marka znana z PC, dzięki temu wielu graczy konsolowych miało pewność, że kupuje dopracowany i uznany tytuł – powiedział Michał Gembicki z zarządu spółki Klabater.

Jak deklaruje przedstawiciel wydawnictwa, jest to część wypróbowanej i sprawdzającej się strategii. – Bardzo nas cieszy ten wynik, potwierdza on słuszność naszej strategii portingowej polegającej na wydawaniu popularnych gier strategicznych i symulacji, które już wcześniej odniosły sukces na PC. To element naszej strategii, która zakłada, że porting opieramy głównie na uznanych, „bezpiecznych” markach – dodał Gembicki.

Big Pharma ukazała się na konsolach w ubiegłym tygodniu. 4 grudnia miała miejsce premiera wersji na Xbox One, a dzień później tytuł trafił również do posiadaczy PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Średnia ocen wersji PC z recenzji zebranych w agregacie Metacritic wynosi 72%, zdaniem większości krytyków mamy więc do czynienia z co najmniej solidną produkcją.

Źródło: Klabater. Grafika: Klabater.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments