Biomutant. Informacje o premierze gry zdementowane

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 8.01.2021, 11:46 Aktualizacja: 8.01.2022, 11:46
Choć o Biomutant wiemy już całkiem sporo – studio Experiment 101 nie skąpiło w kwestii publikacji materiałów z rozgrywki czy zwiastunów – to dalej nie wiemy, kiedy gra się ukaże. Promykiem nadziei w tym temacie okazał się raport finasowy Embracer Group, w którym znalazła się informacja, że Biomutant ma ukazać się jeszcze w tym roku finansowym. News poszedł w świat, jednak przedstawiciele szwedzkiej spółki szybko zdementowali informację.
0 Udostępnień

Przedwczesna radość

Biomutant od studia Experiment 101 to gra, o której słyszy się w branży od dobrych czterech lat. Produkcja była prezentowana na różnego rodzaju imprezach branżowych (E3, Gamescom, PAX East i West), doczekała się wielu zwiastunów i materiałów z rozgrywki. Brakowało tylko jednego – konkretnej daty premiery.

Przez ostatnie półtora roku przedstawiciele studia czy wydawcy (THQ Nordic będące częścią Embracer Group) zapewniali, że gra powstaje, podając przy tym dość niejasne deklaracje odnośnie do wydania. Gra miała ukazywać się kolejno w 2019 i 2020 roku, a w raporcie firmy podsumowującym miniony rok finansowy, zadeklarowano, że Biomutant ukaże się do końca marca 2021 roku.

W niedawnym wywiadzie opublikowanym na łamach GamesIndustry.biz Klemens Kreuzer, szef THQ Nordic, zadeklarował, że Biomutant to jedna z najważniejszych premier dla tego wydawcy w 2021 roku. Część serwisów dodała dwa do dwóch, publikując informację, z której wynika, że gra powinna ukazać się do końca marca.

Radość okazała się jednak przedwczesna – z redakcją brytyjskiego portalu skontaktowali się przedstawiciele THQ Nordic i doprecyzowali ową wiadomość. Owszem, Biomutant będzie najważniejszą grą 2021 roku dla tego wydawcy, ale odnoszono się tutaj do roku finansowego, czyli okresu pomiędzy kwietniem bieżącego roku, a marcem 2022.

Gra docelowo zmierza na komputery osobiste i konsole (PS4, Xbox One, a dzięki wstecznej kompatybilności PS5 oraz Xbox Series X|S).

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments