Bloober Team na targach G-STAR promuje polski horror

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 19.11.2018, 5:42 Aktualizacja: 6.03.2020, 14:57
Polski producent gier Bloober Team na targach G-STAR 2018 w Korei Południowej przekonywał kilkaset tysięcy zwiedzających do polskiej wizji horroru psychologicznego. Czy oczyszczenie płynące z podejmowania trudnych decyzji spodoba się światu? Dowiemy się prawdopodobnie po premierze Layers of Fear 2.
Bloober Team na targach G-STAR c
2 Udostępnień

Hidden Horror, czyli polski wkład w świat grozy

Słyszeliście kiedyś termin hidden horror? Za jego upowszechnianie w świecie gier odpowiedzialne jest niezależne studio Bloober Team, specjalizujące się w tym właśnie typie gier. Wykreowany przez polskich twórców podgatunek ma być odpowiedzią na brak zróżnicowania w terminologii gier wideo związanych z horrorem. Na czym polega rozgrywka w tytułach studia? Twórcy chcą wzbudzić w graczach coś w rodzaju „katharsis 2.0” – oczyszczenia z ciężkich emocji poprzez ich interaktywne przeżywanie.

layers of fear

Do ich tradycyjnego, kulturowego uwolnienia oraz przetrawienia, na gruncie gier dołącza w końcu współodpowiedzialność gracza za podejmowane decyzje. To nie film czy teatr, gdzie wszystko układa się zgodnie z planem rozpisanym przez dramaturga lub scenarzystę. Etyczne i moralne dylematy, w których to właśnie na graczu spoczywa odpowiedzialność za kształtowanie losów protagonisty, przenosi podręcznikowe katharsis na znacznie wyższy poziom. Tak przejmujący, że aż przerażający.

Bloober Team na targach G-STAR chce przekonać do tego pomysłu cały świat

Autorzy świetnie przyjętego hidden horroru Layers of Fear pojechali ze swoim pomysłem aż do Korei Południowej. Bloober Team na targach G-STAR 2018, które miały miejsce w miniony weekend, prezentował swoje wizje na targach odwiedzanych przez ponad trzystu producentów z całego świata. Formalne i nieformalne spotkania miały zaowocować wymianą doświadczeń oraz zaprezentowaniem jednego z najciekawszych polskich towarów eksportowych.

Bloober Team na targach G-STAR c

Laureaci „Paszportu Polityki” oraz nagrody Digital Dragons 2018 za najlepszą grę 2017 roku przekonywali do swojej wizji kilkaset tysięcy gości, którzy od 2009 roku pojawiają się rokrocznie na targach w Busan. Znając dotyczasowe dokonania polskich deweloperów, o jakoś produkcji oraz zainteresowanie ze strony międzynarodowej publiki możemy być całkiem spokojni.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments