Bloodborne powróci jako remaster? Plany wydania na PC i PS5

Radosław Dąbrowski Premiery i zapowiedzi Publikacja: 24.09.2020, 13:14 Aktualizacja: 25.09.2021, 9:27
Pomimo że nieustannie czekamy na oficjalne potwierdzenie ze strony Sony dotyczące powstania zremasterowanej wersji Bloodborne, to co rusz otrzymujemy mniejsze lub większe plotki w tej sprawie. Zapowiedź odświeżonej produkcji sprzed pięciu lat wydaje się kwestią czasu i ma szansę być jednym z pierwszych tytułów przeznaczonych na konsolę nowej generacji PlayStation 5.
0 Udostępnień

Bloodborne z nową zawartością

Co prawda oficjalnego potwierdzenia ze strony Sony nie otrzymaliśmy, ale ogrom plotek związanych z pracami nad portem i wydaniem odświeżonej wersji Bloodborne nie może być przypadkowy. Przypomnijmy, że premierowo opracowana przez FromSoftware gra ukazała się w marcu 2015 roku na PlayStation 4 i reprezentuje gatunek klasycznego RPG akcji. Wiele wskazuje na to, że po pięciu latach tytuł powróci – z nową zawartością, na nowe platformy i zapewne również z nową ceną.

Według doniesień Bloodborne Remaster należałoby się spodziewać w wersjach na PC oraz konsolę nowej generacji PlayStation 5. Zdaniem dziennikarzy prace nad grą są na zaawansowanym etapie i wszystko pomyślnie zmierza ku końcowi. Można oczekiwać niewykorzystanych w oryginalnej edycji materiałów i elementów, o których wiadomo i są dostępne do wglądu w sieciowej przestrzeni. Niebawem stać się mogą integralną częścią gry.

Bloodborne Remaster ma cechować wsparcie 60 klatek na sekundę i poprawiona ogólna strona wizualna. Z pewnością podniesieniu ulegnie także cena. Jeżeli gra ma być przeznaczona na konsolę nowej generacji, to na pewno najtańszym produktem nie będzie. O tym, że w remastera będziemy mogli zagrać jeszcze w tym roku ma poświadczyć przeciek. Przez pewien czas na stronie francuskiej sieci sklepów Fnac tytuł widoczny był na liście produkcji, które już niebawem mają zadebiutować na nowym sprzęcie Sony. Oczywiście osoby zarządzające witryną zareagowały i usunęły pozycję, co jednak nie umknęło odwiedzającym i wiadomość trafiła do obiegu społecznego.

Francuska sieć jest pod tym względem dość wiarygodna, ponieważ to właśnie na niej wyciekł termin startu przedsprzedaży PlayStation 5. Biorąc pod uwagę, że do premiery konsoli pozostały już niespełna dwa miesiąca, to na pewno także w przypadku gier poznamy konkretne informacje i będziemy mogli oficjalnie zapowiedzieć nadchodzący Bloodborne Remaster.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments