Borderlands w cosplayu. Poznajcie Darię w roli Mad Moxxi!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 16.08.2019, 11:00 Aktualizacja: 17.08.2020, 9:40
Zbliżająca się premiera Borderlands 3 przypomina, jak wiele zabawy sprawić może seria luźnych loot shooterów w kreskówkowej oprawie. I to nie tylko przed ekranem! Daria z Poznania jako cosplayerka wciela się w niezwykle wyrazistą postać Mad Moxxi, a na co dzień bada ten temat na gruncie naukowym.
borderlands - cosplay mad moxxi
0 Udostępnień

Cosplay Borderlands w wykonaniu Darii

Myśląc o grach zapominamy czasami, że zapewniana przez nie rozrywka nie musi kończyć się na ekranie. Jedną ze społecznościowych form zabawy związanej z gamingiem jest cosplay, czyli znane już nawet w mainstreamie wcielanie się w postaci z gier, filmów czy animacji. – Cosplay rozwija hobby związane z kulturą popularną, ale równocześnie umożliwia odkrycie samego siebie, swoich innych pasji i umiejętności. To bardzo złożona tematyka – mówi Daria, która od lat wciela się w jedną z bohaterek Borderlands.

Jej zainteresowanie cosplayem oraz nauka wyniesiona z kilku lat artystycznego hobby przerodziła się w temat badawczy. – Prywatnie doktoryzuję się i piszę doktorat na temat kształtowania się tożsamości poprzez cosplay. Jest on jeszcze niedokładnie zgłębiony w nauce i poprzez badania i uczestnictwo chciałabym odkryć jak to możliwe, że jednocześnie mogę być sobą i kimś innym. Tak jakbym miała dwie tożsamości na raz. To niesamowite uczucie – deklaruje.

Cosplay Darii związany z serią Borderlands obejrzycie chociażby na jej profilu na Instagramie.

Inne wcielenia Darii poznacie również na jej fanpage’u na Facebooku, gdzie relacjonowała chociażby swoją ostatnią wcieleniową wyprawę na Pyrkon. Na wielu zdjęciach, w tym ilustrujących niniejszy artykuł, występuje razem z innymi cosplayerkami Borderlands: Bells Cosplay oraz Curry Hotpott.

Pyrkon, Pyrkon i po Pyrkon – Fantastyczne Miejsce Spotkań ! Spotkałam mnóstwo przyjaciół, zarówno cosplayerów, jak i…

Gepostet von Daria Cosplay am Montag, 29. April 2019

Czemu akurat Borderlands i co takiego pociąga w Mad Moxxi?

Przygoda z cosplayem zaczęła się w przypadku Darii właśnie od serii Borderlands. – Cosplayem zaczęłam się zajmować około cztery lata temu, w 2015 roku. Wtedy po raz pierwszy wystąpiłam na PGA w kostiumie Mad Moxxi z serii gier Borderlands – wspomina poznańska cosplayerka. Co pociągało ją w tej bohaterce? – Mad Moxxi urzekła mnie swoim charakterem. Jest niesamowicie bezczelna, bezpruderyjna i wygadana. Jest dojrzałą kobietą, w dodatku fabularnie jest matką, co pokazuje, że dorosłe kobiety posiadające dzieci też mogą być dość specyficzne i mogą robić to, co chcą – wyjaśnia.

Wspomniane już eksplorowanie cech charakteru daje w przypadku tak wyrazistych postaci mnóstwo radochy. – Uwielbiam się w nią wcielać, bo wręcz bezkarnie wolno mi obrażać ludzi. Fani tego ode mnie oczekują. Moxxi jest wyrazista, odkryta, nieszablonowa. Uwielbiam to w niej i dlatego wybrałam ją zamiast Lilith czy Mayi. Jej brak oporów, świetna prezencja w grze i arena powodują, że nie mogę przejść obok niej obojętnie – podsumowuje swój wybór doktorantka.

A wy w którego bohatera lub bohaterkę Borderlands chcielibyście się wcielić?

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments