Seria Call of Duty. 3 miliardy dolarów przychodu w ciągu roku

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 7.12.2020, 13:37 Aktualizacja: 9.12.2021, 13:13
Activision Blizzard zrobiło coś, czego nikt się nie spodziewał – jedna z większych korporacji w branży elektronicznej rozrywki sama z siebie pochwaliła się zarobkami. Sprawa jest o tyle ciekawa, że firma w ten sposób dotąd nie postępowała, a o przychodach amerykańskiego giganta dowiadujemy się zazwyczaj przy okazji podsumowań kwartałów. Na szczególną uwagę zasługuje wynik sprzedaży serii Call of Duty.
call of duty modern warfare przed premiera
0 Udostępnień

Call of Duty gwarancją niemałego zysku

Choć na podsumowanie trzeciego kwartału roku finansowego jeszcze za wcześnie, to Activision Blizzard postanowiło podzielić się ze światem kilkoma informacjami dotyczącymi zarobków (w końcu czym innym miałaby się zajmować korporacja) gier z serii Call of Duty.

Oprócz tytułowych 3 miliardów dolarów przychodu, jakie w ciągu ostatnich 12 miesięcy wygenerowały FPS-y od Infinity Ward i Treyarch (deweloperzy odpowiedzialni za bezpośredni rozwój marki), wydawca poinformował, że to wynik o 80% lepszy niż w roku poprzednim. Na ten doskonały rezultat złożyły się zarówno sprzedane egzemplarze gier i DLC, jak i pieniądze uzyskane z mikrotransakcji czy innych usług związanych z Call of Duty. O jaki tytuły chodzi jednak konkretnie?

Przede wszystkim tegoroczne Black Ops Cold War oraz reboot podserii Modern Warfare, który nazwano po prostu Modern Warfare. Ciągle ogromne zyski ma również przynosić wydane w marcu tego roku darmowe Call of Duty Warzone – według Activision Blizzard liczba zarejestrowanych graczy przekroczyła już 85 milionów. Swoją cegiełkę do tych 3 miliardów dolarów dołożyło wydane w zeszłym roku Call of Duty Mobile, które zostało stworzone z myślą o rynku azjatyckim.

W informacji podkreślono również, że mimo doskonałych wyników odsłon darmowych, firma dalej będzie rozwijać pełnoprawne odsłony serii, a najnowsza z nich (wspomniane już Black Ops Cold War) otrzyma dużą aktualizację już 16 grudnia. Stanowić ma to również początek pierwszego sezonu wsparcia gry.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments