Call of the Sea. Premiera także na Xbox Series X! [ZAPOWIEDŹ]

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 15.05.2020, 11:15 Aktualizacja: 15.05.2021, 11:19
Lubimy historie retro – przenieść się do nieznanych, mniej lub bardziej odległych czasów, aby zasmakować niecodziennej rzeczywistości. W zapowiadanej na ten rok Call of the Sea zostaniemy zabrani aż do lat 30. minionego wieku. Zapowiadamy premierę logicznej przygodówki przygotowanej przez studia Raw Fury oraz Out of the Blue.
premiera Call of the Sea jeszcze w tym roku!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Call of the Sea poruszone zostały następujące tematy:

Na kiedy planowana jest premiera Call of the Sea?

Daty premiery gry jeszcze nie poznaliśmy, ale powinniśmy się jej spodziewać pod koniec 2020 roku. Bardzo możliwe, że Call of the Sea będzie wobec tego jedną z ostatnich tegorocznych premier. Tytuł ukaże się na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i Xbox Series X.

grafika Call of the Sea będzie bardzo bajkowa

Na ten moment brakuje polskich planów wydawniczych i powinniśmy się spodziewać ograniczenia do angielskiej wersji językowej. Call of the Sea to efekt współpracy studia Raw Fury, producenta m.in. Mosaic, oraz niezależnej firmy Out of the Blue.

Wielka wyprawa w poszukiwaniu ukochanego

W latach 30. XX wieku odbywało się wiele podróży naukowych po całym świecie. W niezbadane dogłębnie tereny wypływali jeszcze najwięksi uczeni – Bronisław Malinowski czy Claude Lévi-Strauss. Swoją daleką wyprawę w nieznane ma także Norah, główna bohaterka Call of the Sea.

Cel kobiety jest zgoła odmienny. Norah wyrusza, aby odnaleźć zaginionego męża. W tym celu dociera na tajemniczą wyspę – położoną gdzieś na Południowym Pacyfiku. Użytkownik wciela się w protagonistkę, aby pomóc jej w dotarciu do ukochanego.

Gameplay Call of the Sea skupia się na łamigłówkach

Do eksploracji czeka na użytkowników obszerny teren wyspy podziwianej z perspektywy pierwszej osoby. Pomimo że znajdziemy się w samym sercu dżungli i trafimy na rozmaite pozostałości po nieznanej cywilizacji, to nie należy się spodziewać szczególnego zagrożenia i elementów zręcznościowych (choć momentów najwyższego suspensu nie zabraknie).

Podstawą rozgrywki w Call of the Sea są zadania logiczne, różne łamigłówki i zagadki do rozwiązania. Przygodówka została przygotowana w oparciu o silnik Unreal Engine (najnowsza, piąta wersja Unreal Enginge została tymczasem oficjalnie zapowiedziana dla produkcji na PS5) i możemy się spodziewać fantastycznych, zapierających dech w piersiach widoków.

gameplay Call of the Sea skupi się na łamigłówkach

Co nie oznacza, że zawsze będzie nam wesoło. Słoneczna pogoda i spokojny ocean zamienią się w obfite opady deszczu i wzburzony sztorm. Niemniej świat przedstawiony ma cechować surrealistyczny, odrealniony charakter i spora doza fantazji.

Głosu głównej bohaterce użyczyła Cissy Jones, która już od dekady specjalizuje się w dbaniu o dubbing w grach. Na liście jej sporego dorobku znajdują się takie tytuły jak The Walking Dead: Season One, The Wolf Among Us, Fallout 4, Mafia III czy Red Dead Redemption 2.

Sprawdź też wymagania sprzętowe Call of the Sea

Dla użytkowników PC podajemy wymagania sprzętowe, o które muszą zadbać, aby móc zagrać w grę.

Minimalne wymagania sprzętowe Call of the Sea

 • System operacyjny: 64-bit Windows 7/8.1/10
 • Procesor: AMD FX-6100 lub Intel i3-3220
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: AMD Radeon HD 7750 lub NVIDIA GeForce GTX 650
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane wymagania sprzętowe Call of the Sea

 • System operacyjny: 64-bit Windows 7/8.1/10
 • Procesor: AMD Ryzen 7 1700 lub Intel i7-6700K
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: AMD RX Vega 56 lub Nvidia GTX 1070/GTX1660Ti
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni

Ile zapłacimy za podróż na Pacyfik?

Nie poznaliśmy jeszcze ceny Call of the Sea. Pewne jest już natomiast, że możliwe będzie zakupienie wersji PC za pośrednictwem platformy Steam. Jako że gra promowana jest jako exclusive Microsoftu, prawdopodobnie znajdzie się również w usłudze Xbox Game Pass. O szczegółach poinformujemy, gdy tylko zostaną oficjalnie ogłoszone.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments