Cały Ralph: dokument w HBO GO przedstawi sylwetkę Ralpha Laurena

Michał Małysa Seriale Publikacja: 27.11.2019, 14:00 Aktualizacja: 27.11.2020, 13:55
Już 28 listopada na platformie HBO GO pojawi się dokument o Ralphie Laurenie. Biografia Cały Ralph nakręcona przez Susan Lacy opowie słowami samego projektanta mody o kilkudziesięciu latach w tej branży. Chcecie dowiedzieć się jak zbudować imperium modowe warte grube miliardy? Wszystko w pełnometrażowym filmie HBO!
caly ralph hbo go dokument
0 Udostępnień

Zapowiedź dokumentu z HBO GO

HBO zapowiada dokument, który będzie miał swoją premierę 28 listopada 2019. Cały Ralph opowie o niezwykłej drodze projektanta mody, który przez kilkadziesiąt lat w branży zrealizował założenia amerykańskiego snu i zbudował imperium modowe warte miliardy dolarów. – Od ponad 50 lat wykorzystuje amerykańskie kody kulturowe, aby na nowo definiować amerykańską klasykę, a liczne inspiracje i jego autorska wizja umożliwiły mu stworzenie jednej z najbardziej uznanych marek świata – czytamy w materiale prasowym o filmie biograficznym Cały Ralph.

W filmie dokumentalnym Cały Ralph (Very Ralph), projektant, który jest aktywny w świecie mody od niemal 60 lat, wspomina początki swojej kariery, kiedy jako młody chłopak z Bronxu nie wiedział nawet czym zajmuje się projektant mody, przechodząc w opowieści aż po czasy, kiedy stał się symbolem amerykańskiego stylu na całym świecie.

Projektant szczerze opowiada ekipie filmowej o swoim życiu i karierze. Podczas wywiadów wspomina swoje dzieciństwo, małżeństwo, które przetrwało 50 lat, początki swojej firmy, reakcje na głosy krytyków, oryginalne, wielostronicowe kampanie reklamowe w prasie oraz wizję, dzięki której stał się w wielu dziedzinach pionierem.

Lauren był pierwszym projektantem, który stworzył i wprowadził na rynek kompleksową  markę lifestylową, która obejmuje elementy wystroju wnętrz. Jako pierwszy postawił na różnorodność na wybiegu oraz w kampaniach reklamowych, a także jako pierwszy stworzył sklepy, które zrewolucjonizowały doświadczenia zakupowe klientów.

Kto opowie o biografii Ralpha Laurena?

Z czyjej perspektywy obserwować będziemy życie Ralpha Laurena w dokumencie Cały Ralph? Oprócz wypowiedzi samego projektanta materiał do biografii HBO stanowiły archiwalne nagrania z kilkudziesięciu lat historii marki, a także wywiady z członkami najbliższej rodziny projektanta, wieloletnimi współpracownikami oraz tak znanymi postaciami jak: Anna Wintour, Karl Lagerfeld, André Leon Talley, Hillary Clinton, Robin Givhan, Jason Wu, Naomi Campbell, Martha Stewart, Calvin Klein, Tyson Beckford, Tina Brown, Diane von Furstenberg, Jessica Chastain, Vanessa Friedman czy Paul Goldberger.

Reżyserką biografii jest dokumentalistka Susan Lacy, która nagrała już szereg głośnych dokumentów biograficznych poświęconych największym ikonom amerykańskiej kultury. Należą do nich produkcje z poprzednich lat: Spielberg, który miał swoją premierę w 2017 roku i był nominowany do nagrody Emmy, a także zrealizowany w zeszłym roku film Jane Fonda w pięciu odsłonach.

Kiedy Cały Ralph trafi na platformę streamingową? Dokument dostępny będzie w serwisie HBO GO od rana 28 listopada, a emisja na antenie HBO odbędzie się wieczorem, o godzinie 21:45.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments