Casey Hudson i Mark Darrah odchodzą z BioWare

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 4.12.2020, 9:49 Aktualizacja: 4.12.2021, 9:49
Z BioWare odchodzą kolejni kluczowi pracownicy. Wczorajszej nocy Casey Hudson i Mark Darrah poinformowali, że nie są już częścią kanadyjskiego studia. Obaj panowie byli związani z BioWare niemal od samego początku jego istnienia i odgrywali kluczową rolę przy tworzeniu takich serii jak Dragon Age, Mass Effect czy Star Wars: Knights of the Old Republic. Laura Miele, szefowa studiów Electronic Arts, poinformowała, że prace nad dotychczas zapowiedzianymi projekatmi będą przebiegać zgodnie z planem.
0 Udostępnień

Kolejni kluczowi pracownicy opuszczają BioWare

Gdy siódmego listopada BioWare zapowiedziało odświeżone wydanie trylogii Mass Effect, a kilka miesięcy wcześniej fani dostali zapewnienie, że Dragon Age 4 (tytuł roboczy, bo sama gra nie ma jeszcze nazwy) powstaje, sądzono, że problemy kanadyjskiego studia są już przeszłością. Tymczasem okazuje się, że sytuacja nie wygląda tak dobrze, jak można by przypuszczać, ponieważ wczoraj w nocy dwaj kluczowi deweloperzy związani z BioWare od 20 lat, odeszli z ze studia.

Chodzi o Casey’a Hudsona, znanego przede wszystkim z roli reżysera trylogii Mass Effect, Star Wars: Knights of the Old Republic i Anthem, oraz Marka Darraha, który z BioWare był związany od 23 lat, a zasłynął głównie jako producent wykonawczy serii Dragon Age. Ten ostatni brał również czynny udział w pracach nad Dragon Age’m 4, który doczekał się zapowiedzi jeszcze w 2018 roku.

Dla Hudsona nie było to pierwsze odejście z BioWare – w latach 2014-2017 pełnił on rolę jednego z dyrektorów kreatywnych w Microsofcie, jednak potem powrócił do swojej “Alma Mater”, gdzie objął funkcję głównego managera i był nim do wczoraj. Laura Miele, szefowa studiów należących do Electronic Arts, dodaje, że trwają już rozmowy z kilkoma kandydatami na nowego managera BioWare, a Hudson podkreśla w swoim liście pożegnalnym, że jest spokojny o przyszłość studia.

Rolę producenta wykonawczego w pracach nad Dragon Age’m 4 przejmie Christian Dailey, który niedawno odszedł z Blizzarda, a obecnie pracuje jako dyrektor studia BioWare Austin (ten oddział składający się z 30 osób tworzy aktualnie Anthem 2.0; tak, wszystko to jest bardzo skomplikowane). Matthew Goldman, dyrektor kreatywny Dragon Age’a 4, pozostanie na swoim na swoim stanowisku,

Okej, a co z Mass Effectem? Prace nad Edycją Legendarną (co do której mam coraz większe obawy) mają dalej trwać bez zmian, a za całość, łącznie z nową, nieujawnioną jeszcze częścią, będzie odpowiadał związany z serią Mike Gamble.

Mass Effect: Edycja Legendarna ukazać ma się wiosną 2021 roku na komputerach osobistych, PS4 i Xboksie One. Data wydania Dragon Age’a 4 i nowego Mass Effecta nie są jeszcze znane.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments