Dla inwestorów CD Projekt Warner Bros ważniejszy niż problemy z Sapkowskim

Michał Małysa Gry Publikacja: 4.10.2018, 7:48 Aktualizacja: 4.10.2018, 7:48
Wezwanie do zapłaty 60 milionów za prawa do Wiedźmina wcale nie zakończyło się dla twórców gry źle. Okazało się, że dla inwestorów CD Projekt Warner Bros jest znacznie ważniejszy niż ewentualne problemy z Andrzejem Sapkowskim. To właśnie mediowy gigant będzie dystrybutorem Cyberpunk 2077 w USA.
cd projekt warner bros cyberpunk 2077
0 Udostępnień

Jak wygląda sytuacja CD Projekt na giełdzie?

Kasandryczne doniesienia mniejszych i większych portali jeszcze dwa dni temu wieszczyły spółce CD Projekt olbrzymie problemy na giełdzie. Nic dziwnego, wieść o dobrze uzasadnionym zażądaniu przez Andrzeja Sapkowskiego 60 milionów za prawa do Wiedźmina nie brzmiała dla spółki dobrze. Jak jednak pisaliśmy, jeszcze przed zamknięciem giełdowego dnia sytuacja się uspokoiła i notowania CD Projekt ustabilizowały się na poziomie wyższym niż przed tygodniem.

Skąd więc te wszystkie nagłówki krzyczące o stracie przez CD Projekt nawet 300 milionów? Cóż, jest to obecnie 15 spółka indeksu WIG-20. Jej kapitalizacja sięga 18,5 miliarda złotych. Drobne wahania w kursie, nawet te skorelowane z ogólnymi tendencjami spadkowymi indeksu, łatwo ubrać więc w bardzo apokaliptyczne szaty. Podobnie zresztą można byłoby zrobić w przypadku wzrostów. Przy miliardowej kapitalizacji nawet najdrobniejsze zmiany liczy się w milionach złotych.

CD Projekt i Warner Bros, czyli nie pierwsza taka współpraca

Opublikowanie żądań Sapkowskiego w całości, wraz z fragmentami zawierającymi jawne groźby co do wpływu wezwania na giełdowe wyniki, wcale nie okazało się druzgocące dla CD Projekt. Warner Bros i współpraca z amerykańskim gigantem mediowym wprost przeciwnie. I nie ma co się dziwić – kontynuacja dystrybucyjnej współpracy zawiązanej przy okazji drugiej i trzeciej części Wiedźmina to wspaniała wiadomość. Ustalenie wysokich nakładów na reklamę w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku brzmi jak gwarancja sukcesu. Nie tylko dla nas – notowania CD Projekt z wczorajszego zamknięcia giełdowego dnia były najwyższe od dokładnie miesiąca.

Skoro dla inwestorów CD Projekt Warner Bros jest nieco ważniejsze od problemów z Sapkowskim, fani studia oraz jego produktów mogą spać spokojnie. Pieniędzy na dopieszczenie Cyberpunk 2077 z pewnością nie zabraknie!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments