Chernobylite od The Farm 51

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 8.02.2019, 16:52 Aktualizacja: 8.02.2019, 16:52
Gliwickie studio The Farm 51 wypuściło trailer swojej najnowszej produkcji - Chernobylite. Twórcy już po raz kolejny powracają do tematyki wielkiej katastrofy - w 2017 r. wydali Chernobyl VR Project. O ile starsza produkcja ma charakter edukacyjny, o tyle nowa gra zapowiada się na wstrząsający horror.
Chernobylite
0 Udostępnień

Chernobylite – trailer daje przedsmak apokaliptycznej przygody

Chernobyl VR Project był dla mnie o tyle rozczarowaniem, że miałam nadzieję na klimatyczną grę w katastroficznych klimatach. Jak się okazało tamto doświadczenie VR było po prostu edukacyjnym projektem, który miał przybliżyć graczom historię Czarnobyla oraz dać możliwość odwiedzenia Prypeci w wirtualnej rzeczywistości.

Trailer Chernobylite pokazuje jednak, że tym razem będzie inaczej. Według zapowiedzi mamy otrzymać “survival horror ze swobodną eksploracją świata, nieliniową historią, pełną wyzwań i potyczek rozgrywką oraz unikalnym systemem wytwarzania przedmiotów”.

Zadaniem gracza jest przetrwanie na tyle długo, żeby odkryć wszystkie mroczne sekrety czarnobylskiej Strefy Wykluczenia.

Fabuła – utracona miłość i walka o własne człowieczeństwo

Czarnobylit to niebezpieczna substancja, która powstała wskutek katastrofy nuklearnej w Czarnobylu. Wybuch przyczynił się do niezliczonej liczby ludzkich tragedii, w tym do utraty ukochanej przez młodego naukowca, który pracował 30 lat temu w elektrowni. Obecnie mężczyzna próbuje uporać się z demonami przeszłości, w związku z czym powraca do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. Musi zmierzyć się tam też z dziwnymi zjawiskami, nadnaturalnymi zagrożeniami i wrogimi żołnierzami.

Chernobylite ma trafić na PC i konsole. Data premiery jest jeszcze nieznana.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments