Chilling Adventures of Sabrina – nowa odsłona!

Michał Małysa Seriale Publikacja: 21.09.2018, 8:12 Aktualizacja: 26.02.2020, 7:25
Pamiętacie czasy, gdy w popołudniowych pasmach telewizyjnych rządziła magia? Nastoletnia czarownica powróci w nowej odsłonie już w październiku. Twórca popularnego wśród młodzieży serialu Riverdale dostarczy na platformę Netflix kolejny hit: Chilling Adventures of Sabrina! Jakie szczegóły już znamy?
Chilling Adventures of Sabrina
0 Udostępnień

Kim jest bohaterka Chilling Adventures of Sabrina?

Choć dla wielu osób będzie mijało się to z celem, dla porządku warto przypomnieć historię najsłynniejszej młodocianej czarownicy z czasów, gdy całego świata nie opanowała potteromania i miłość do Hermiony Granger. Sabrina Spellman jest tytułową bohaterką serii komiksów Chilling Adventures of Sabrina wydawanych od 2014 roku do chwili obecnej przez Archie Horror. Historia kierowana przez Roberto Aguirre-Sacasę, scenarzystę młodzieżowych hitów takich jak Glee czy Riverdale, stanowi znacznie mroczniejsze spojrzenie na historię ukazaną w serii Sabrina the Teenage Witch.

CHILLING ADVENTURES OF SABRINA

Sabrina była w obu komiksach pół-wiedźmą, pół-człowiekiem. Mieszane pochodzenie oznaczało, że do problemów charakterystycznych dla nastolatków dochodziły w jej przypadku wszystkie kłopoty związane z magicznymi mocami. Co za tym idzie, wciąż rozdarta była pomiędzy życiem dorastającej dziewczyny a rozwojem naturalnych dla młodej czarownicy uzdolnień. To pierwsze przejawiało się w próbach nawiązania trwałej relacji z wymarzonym chłopakiem, Harveyem Kinkle’em. Drugie – w nauce magii pod przewodnictwem dwóch ciotek, matczynej Hildy i surowej Zeldy. Jak łatwo więc wywnioskować, mimo zapowiedzi mroczniejszej akcji, nadal wszystko kręcić powinno się w młodzieżowych klimatach!

Jak blisko nowej Sabrinie do Riverdale?

Ze względu na osobę scenarzysty oraz uczniowską atmosferę, naturalnym wzorcem dla Chilling Adventures of Sabrina wydaje się dość nieoczekiwany hit stacji The CW – Riverdale. To nie jedyne związki mrożących krew w żyłach przygód Sabriny z tym serialem. Mało osób zdaje sobie z tego sprawę, ale planowo miały być to produkcje bliźniacze! Tytuł opowiadający o mrocznych przygodach nastoletniej czarownicy został koniec końców przesunięty do Netfliksa, ale czy oznacza to zerwanie jakichkolwiek powiązań?

Cóż, dotychczasowi fani Riverdale, którzy rozkochają się jednocześnie w przygodach Sabriny będą musieli uzbroić się w cierpliwości. Kierownik CW Mark Pedowitz wykluczył na chwilę obecną ewentualne crossovery. Potwierdził to jeden z producentów wykonawczych Chilling Adventures of Sabrina, Jon Goldwater, dodając jednak, że skrzyżowanie obu produkcji nie jest wykluczone w przyszłości!

Co mówią nam oficjalne materiały dostarczone przez Netflix?

Dziesięcioodcinkowy serial Chilling Adventures of Sabrina zaprezentowany zostanie światu 26 października na Netflix. Autorem scenariusza jest showrunner serialu Riverdale i dyrektor kreatywny Archie Comics Roberto Aguirre-Sacasa. Producentami wykonawczymi są Aguirre-Sacasa i twórcy Riverdale Greg Berlanti, Sarah Schechter, CEO Archie Comics Jon Goldwater oraz Lee Toland Krieger. Tytułowa rola powierzona została znanej z serialu Mad Man Kiernan Shipka, a u jej boku wystąpią m.in. Miranda Otto, Lucy Davis, Ross Lynch, Michelle Gomez, Chance Perdomo, Jaz Sinclair, Richard Coyle, Tati Gabrielle, Adeline Rudolph, Abigail Cowen, Lachlan Watson czy Bronson Pinchot.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments