Contra Anniversary Collection – klasyczki kontratakują

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 16.06.2019, 13:00 Aktualizacja: 16.06.2020, 12:55
Gracze stają się ostrożniejsi w wydawaniu pieniędzy na bazie nostalgii, o czym świadczy nikłe zainteresowanie sprzętem z zestawu PlayStation Classics. W przypadku produktu tańszego powinno być znacznie lepiej, na co liczą twórcy Contra Anniversary Collection. Co znajdziemy w zestawie?
contra anniversary collection
13 Udostępnień

Tęskniliście za Contrą?

Nostalgia jest świetnym motorem napędowym dla biznesu, ale są pewne granice, o czym najlepiej świadczy umiarkowane zainteresowanie PlayStation Classic. Wspomnienie takich tytułów jak Tekken 3, pierwsza część GTA, Final Fantasy VII czy Metal Gear Solid wystarczyło do przyciągnięcia wzroku graczy, ale nie skłoniło ich do szerszego otworzenia portfeli.

Innym klasyczkiem momentalnie przywodzącym na myśl dobre wspomnienia jest legendarna Contra. Niedługo do sprzedaży trafi produkt, który bardzo łatwo porównać można do wydanego przed rokiem Sega Mega Drive Classics. Recenzująca klasyczki z konsol Sega Ewelina wskazywała, że może być to zakup idealny jeśli cenisz klimat retro, masz ochotę na strzelaniny, chodzone bijatyki, sporo główkowania i odkrywanie ukrytych poziomów gry oraz tęsknisz do bardzo klasycznej rozgrywki. Czy Contra Anniversary Collection będzie pod tym względem podobna?

Contra Anniversary Collection nadchodzi

W zaplanowanej na lato kolekcji klasyczków znajdą się produkcje ze sprzętów arcade’owych, NES-a czy Game Boya. Całość Contra Anniversary Collection prezentuje się następująco:

  • Contra (Arcade)
  • Contra (NES)
  • Contra (Famicom)
  • Super Contra (Arcade)
  • Super C (NES)
  • Contra III: The Alien Wars (SNES)
  • Super Probotector: Alien Rebels (SNES)
  • Contra: Hard Corps (Sega Genesis)
  • Probotector (Sega Mega Drive)
  • Operation C (Game Boy)

Cena Contra Anniversary Collection na zachodzie wynosiła będzie 20 dolarów, a produkt wydany zostanie na PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Macie ochotę na nostalgiczny powrót do tej serii w formie na tyle bliskiej oryginałom, na ile pozwalają dzisiejsze możliwości techniczne?

Źródło: Game Rant. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments