Control na PS5 i Xbox Series X|S – premiera już na początku 2021 roku

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 21.12.2020, 15:33 Aktualizacja: 21.12.2021, 15:33
Fińskie Remedy już wcześniej zapowiedziało, że Control otrzyma wersję dedykowaną konsolom nowej generacji, jednak dotychczas nie wiedzieliśmy, kiedy dokładnie to nastąpi. W zeszły piątek poznaliśmy w końcu szczegóły – Control pojawi się na PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S już 2 lutego 2021 roku w dystrybucji cyfrowej, a dokładnie miesiąc później trafi do sprzedaży fizycznej.
0 Udostępnień

Control na konsolach nowej generacji

Najnowsza gra Remedy zaliczyła kiepski start i to zwłaszcza na konsolach – Control zmagało się z wieloma problemami optymalizacyjnymi, które udało się przezwyciężyć dopiero kilka tygodniu po sierpniowej premierze produkcji. Tytuł zebrał jednak całkiem przyzwoite recenzje, a jak się niedawno dowiedzieliśmy, Control sprzedało się w 2 milionach egzemplarzy.

O tym, że najnowsza gra Remedy doczeka się ulepszenia na nowe konsole, mówiono już od kilku miesięcy, a sami twórcy przyznawali, iż to właśnie tam będzie można zobaczyć, na co tak naprawdę pozwala Control. Dopiero w miniony piątek poznaliśmy jednak, kiedy tytuł pojawi się na PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S.

Otrzymamy dwa tryby działania

Na twitterowym koncie gry poinformowano, że Control na konsolach nowej generacji pojawi się w pierwszym kwartale przyszłego roku – 2 lutego w dystrybucji cyfrowej, a 2 marca gra trafi na półki sklepowe (o ile sklepy będą wtedy w ogóle otwarte; ostatecznie pozostaje alternatywne rozwiązanie, czyli zamówienie przez Internet). Co dostaniemy w ramach ulepszenia? Przede wszystkim ulepszoną oprawą wizualną i możliwość rozgrywki w dwóch trybach. Pierwszy – wydajnościowy – pozwoli na zabawę w niższej rozdzielczości (nie podano jakiej) i 60 FPS-ach, drugi zaś – graficzny – umożliwi rozgrywkę w wysokiej rozdzielczości przy włączonym ray-tracingu, ale z płynnością animacji na poziomie 30 klatek na sekundę.

Warto przy tym pamiętać, że Control trafi na konsole nowej generacji tylko w wersji Ultimate (gra łącznie ze wszystkimi DLC). Oznacza to, że darmowa aktualizacja na PS5 i Xbox Series X|S dotyczy wyłącznie posiadaczy takowego wydania tytułu. Osoby z wersją podstawową będą musiały kupić grę jeszcze raz, a sam tytuł jest obecnie dostępny w Game Passie.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments