Control Ultimate Edition trafia do PS Plus. Oburzenie wśród graczy

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 29.01.2021, 10:23 Aktualizacja: 29.01.2022, 10:23
Niedawno poznaliśmy listę gier, jakie trafią w lutym do PS Plus, usługi dla posiadaczy konsol Sony. Wśród wymienionych tytułów znalazło się Control Ultimate Edition, czyli gra Remedy w wersji dostosowanej do nowych konsol, w tym również do PS5. Część graczy zdążyło już kupić ulepszoną wersję i czekało na patch pozwalający wykorzystać pełną moc nowej kontroli Sony. Zdaniem wielu doszło do oszustwa.
0 Udostępnień

Control w PS Plusie

Remedy i 505 Games (firma wydawnicza) zdają się dostrzegać przyszłość w różnego rodzaju usługach, ponieważ efekt ich ostatniej współpracy pojawia się w coraz większej liczbie subskrypcji. Od dłuższego czasu Control dostępne jest w Game Passie (zarówno na konsolach, jak i pecetach), a w przyszłym miesiącu tytuł będą mogli “za darmo” pobrać abonenci PS Plusa. Co ciekawe, będzie to gra w wersji Ultimate Edition, czyli zawierające dwa dodatkowe DLC.

I tu zaczyna się problem, ponieważ ani Remedy, ani 505 Games (ani tym bardziej Sony) nie podawali wcześniej informacji, że gra w tej wersji znajdzie się w PS Plusie, a wygląda na to, że część osób zdążyło już kupić rozszerzoną wersję Control za pełną cenę.

Gracze poczuli się oszukani

Control Ultimate Edition na nowych konsolach sprzedawane będzie od 2 lutego. Od września zeszłego roku jednak gra była dostępna na PlayStation 4. Niektórzy gracze kupili ów wersję, licząc na darmową aktualizację, która miała być dostępna tylko dla posiadaczy tego zbiorczego wydania, ale… no właśnie. 

Użytkownicy poczuli się zwyczajnie oszukani i domagają się zwrotów pieniędzy. Nie wiadomo, czy Sony uzna reklamacje (od zakupu nie może minąć więcej niż 14 dni). Zarówno Remedy, jak i 505 Games nie skomentowały jeszcze sprawy, ale jeśli to nastąpi, wpis zostanie zaktualizowany.

Przypomnijmy, że Control ukazało się w sierpniu 2019 roku, a od tego czasu trafiło do ponad 2 milionów użytkowników, co uczyniło z produkcji najpopularniejszy tytuł od czasu Maxa Payne’a.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments