Crusader Kings 2. Wszystkie dodatki dostępne w formie abonamentu

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 22.02.2021, 13:40 Aktualizacja: 22.02.2022, 13:40
Ponad dwa lata temu Paradox Interactive zdecydował się na wprowadzenie do jednej ze swoich gier modelu subskrypcyjnego. Europa Universalis IV jest dostępna za darmo, a wszystkie wydane do niej dodatki można dostać w ramach jednej, cyklicznej opłaty. Wygląda na to, że pomysł ten na tyle spodobał się graczom, iż zostanie zaimplementowany do innej gry tego szwedzkiego wydawcy, Mowa o Crusader Kings 2.
0 Udostępnień

Wszędzie subskrypcje

Wygląda na to, że abonamenty zyskują coraz większą popularność i Paradox Interactive postanowiło powtórzyć ruch, który dwa lata temu udało się wprowadzić w Europie Universalis IV. Tym razem będzie to dotyczyło innej strategii szwedzkiego wydawcy. Mowa o Crusaders Kings 2, które od października 2019 roku dostępne jest za darmo na Steamie. Problemem pozostawały jednak dodatki. Gra jest na tyle rozbudowana, że wydano do niej kilkadziesiąt mniejszych i większych rozszerzeń, których koszt całkowity przekracza kilkaset złotych.

Teraz jednak zmieniło się to, dzięki abonamentowi na wszystkie DLC – w ramach jednej cyklicznej opłaty wynoszącej 17,99 złotych użytkownik uzyskuje dostęp do 13 dużych dodatków, 12 zestawów jednostek, 14 pakietów muzycznych oraz 10 nowych awatarów dla postaci w grze. Oczywiście istnieje możliwość oddzielnego kupienia poszczególnych rozszerzeń, jednak będzie wiązało się to ze znacznym wydatkiem.

Niewykluczone, że podobny sposób dystrybuowania swoich rozszerzeń zostanie wprowadzony w innych starszych grach dewelopera, które również mają bogatą bazę dodatków. Crusaders Kings 3 z kolei, najnowsza odsłona cyklu, recenzowana przez Stanisława Odoja, nie doczekał się jeszcze żadnego DLC, ale Paradox zapewnił, że nad nimi pracuje.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments