Cuphead. Niespodziewana premiera na PS4 już za nami!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 29.07.2020, 9:31 Aktualizacja: 29.07.2021, 9:32
Na początku lipca 2017 roku rozwiano wszelkie wątpliwości i oficjalnie zapowiedziano, że Cuphead trafi wyłącznie na PC oraz Xbox One – z pominięciem konsoli Sony. Po trzech latach temat wydania gry na PlayStation 4 powraca i to naprawdę niespodziewanie. Premiera Cuphead na PS4 ma bowiem miejsce w dniu, w którym pojawiły się przecieki na temat możliwego dodania gry do PS Store.
Premiera Cuphead na PS4 w końcu nadejdzie?
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Cuphead poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Cuphead na PlayStation 4?

Jeszcze wczoraj premiera Cuphead na PS4 zapowiadana była przez nas w oparciu o przeciek. Do internetu trafiło bowiem zdjęcie, zgodnie z którym już niebawem do oferty sprzedażowej PlayStation Store miał trafić debiut studia MDHR, pierwotnie wydany w jesienią 2017 roku na PC orax Xbox One. W zeszłym roku ukazała się z kolei wersja na Nintendo Switch.

Cuphead w PS Store

Potwierdzenia nadchodzącej premiery mogliśmy spodziewać już podczas jednej z konferencji trwającego od maja do sierpnia wydarzenia Summer Game Fest 2020. Sugerowały to ostatnie wpisy na oficjalnym profilu w serwisie Twitter organizatora eventu, Geoffa Keighleya. Biorąc pod uwagę niekończącą się popularność gry (Cuphead trafi nawet w formie animacji na Netflix!), to przygotowanie jej w formie portu dla posiadaczy konsol Sony wydawało się kwestią czasu.

Czego się jednak nie spodziewaliśmy, to tempo udostępniania graczom PS4 tej produkcji. Premiera Cuphead odbyła się tego samego dnia, w którym wyciekły informacje na jej temat, czyli 29 lipca 2020 roku. Z tej okazji twórcy udostępnili w godzinach wieczornych premierowy zwiastun. Doskonale wprowadza on w estetyczny klimat gry, o którym szerzej piszemy poniżej.

Hazard drogą do paktu z diabłem

Podobno ukończenie Cuphead wymagało od jego twórców zastawienia własnych domów. Najwyraźniej poświęcenie okazało się warte podjętego ryzyka, ponieważ debiut studia MDHR w statystykach przekroczył 5 milionów sprzedanych sztuk. Dzisiaj twórcy Cuphead martwić się już nie muszą, w przeciwieństwie do graczy, którzy rwą włosy z głowy podczas piekielnie wymagającej rozgrywki. Trafiła ona nawet na naszą listę 5 najtrudniejszych gier!

jakie trudne gry polecamy?

W Cuphead użytkownik wciela się w bohatera, który ma poważną wadę – odczuwa nad wyraz silne skłonności do uprawiania hazardu. Niestety, nie zawsze mu się powodzi i po jednej z takich nieudanych gier traci własną duszę na rzecz diabła. Odwrotu od tej sytuacji już nie ma, wobec tego tytułowy bohater wybiera się w długą podróż, aby odpracować równowartość duszy i ją odzyskać.

Odzyskać własną duszę

Siłą omawianej gry jest przede wszystkim warstwa graficzna. Utrzymana w konwencji produkcji rysunkowych rozgrywka już z powodu aspektów wizualnych dostarcza wielkiej przyjemności. Stanowi prawdziwą gratkę dla miłośników niemal już archaicznych dzieł disneyowskiego studia z lat 30. i 40. poprzedniego wieku. Wszystkie elementy oprawy graficznej w Cuphead zostały ręcznie narysowane, by stylistyką w jak największym stopniu upodobnić się do wspomnianych kreskówek.

Cuphead to dwuwymiarowa zręcznościówka, a w obrębie rozgrywki łączą się elementy klasycznej bijatyki ze standardowymi elementami platformówki. Wcielając się w bohatera, przystępujemy do rozmaitych pojedynków na arenie. Przeciwników możemy pokonać przy skorzystaniu z bogatego repertuaru broni.

Rywali charakteryzuje odmienny styl walki oraz posiadane umiejętności, do których należy dostosować własne możliwości bojowe i obrać odpowiednią taktykę. Przeciwników cechuje sztuczna inteligencja, co podwyższa poziom trudności rozgrywki i są w stanie reagować na bieżące zdarzenia na polu walki, a użytkownikowi nie sposób będzie ich pokonać za pomocą powtarzalnych schematów.

W Cuphead nie brakuje trybu multiplayer, a stawić czoła każdemu z potężnych bossów można także w duecie. Możliwość współpracy oraz połączenia sił zwiększa szansę na wykonanie danej misji, niemniej nie oznacza, że presja ciążąca na rywalu stanie się mniejsza. Na szczęście w omawianej grze możemy liczyć na nieograniczoną ilość podejść do danej rywalizacji oraz brak poważniejszych konsekwencji po przegranej, co zachęca do tego, aby ponownie stanąć na arenie i podjąć się nad wyraz wymagającego wyzwania.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments