Cyberpunk 2077. Tryb multiplayer wciąż nieokreślony

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 16.04.2020, 12:43 Aktualizacja: 16.04.2021, 12:50
Najnowszy projekt studia CD Projekt Red, którym jest fabularna gra akcji Cyberpunk 2077, budzi spore zainteresowanie i jest mocno wyczekiwaną premierą. Ciekawość dotyczy nie tylko indywidualnej rozgrywki, lecz także ewentualnych opcji gry wieloosobowej. Obecnie o trybie multiplayer w Cyberpunk 2077 zbyt wielu oficjalnych informacji nie ma, niemniej nie brakuje szeregu spekulacji i doniesień.
wciaz czekamy na wiesci o trybie multiplayer w cyberpunk 2077
0 Udostępnień

Kiedy spodziewamy się gry sieciowej w Cyberpunk 2077?

Nowy projekt studia CD Projekt Red planowo miał ujrzeć światło dziennie w kwietniu bieżącego roku. Z racji potrzeby dopracowania przez twórców wszelakich szczegółów premierę Cyberpunk 2077 przeniesiono na 17 września. Taka decyzja wpływa również na dostępną w Cyberpunk 2077 opcję multiplayer. Jak już informowaliśmy przed kilkoma dniami – najpierw bowiem należy się spodziewać standardowej wersji z indywidualnym trybem gry, następnie porcji dodatków, a dopiero na końcu twórcy zaopatrzą swój produkt w opcję gry wieloosobowej.

Spekulacji odnośnie do mniej lub bardziej konkretnej daty wprowadzenia trybu multiplayer w Cyberpunk 2077 nie brakuje. W styczniu Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projektu, stwierdził o możliwym 2022 roku. Zapewne przy nieaktualnym już scenariuszu z kwietniową premierą z Cyberpunk 2077 multiplayer moglibyśmy myśleć nawet o przyszłym roku, ale wydaje się, że w obecnej sytuacji nie ma co na to liczyć.

Kształt trybu multiplayer w Cyberpunk 2077 to wielka niewiadoma

Cyberpunk 2077 multiplayer to projekt dość enigmatyczny, przedstawiciele studia CD Projekt Red wypowiadają się na jego temat bardzo oszczędnie, wymijająco. Podobno sami twórcy jeszcze nie mają kompletnej wizji tego, jak ma wyglądać warstwa sieciowa gry i stale pojawiają się nowe koncepcje i wyobrażenia ostatecznej formy. Upraszczając sprawę – jest to czas eksperymentów i poszukiwań.

Cyberpunk 2077 multiplayer jest projektem definiowanym jako AAA i podchodzi się do jego produkcji jak do tworzenia oddzielnej gry. Jego autorom szczególnie zależy na tym, aby w ręce użytkowników oddać jak najlepszy jakościowo produkt, co poskutkuje dobrymi wynikami sprzedaży oraz otrzymaniem pozytywnych opinii.

Ta powściągliwość w udzielaniu informacji o trybie multiplayer w Cyberpunk 2077 może również wynikać z tego, że dotąd projektanci z CD Projekt Red praktycznie nie tworzyli dzieła z opcją współpracy i jedynym wyjątkiem pozostaje Gwint: Wiedźmińska gra karciana. Spekuluje się, że w przypadku Cyberpunk 2077 multiplayer ostateczny kształt może przypominać Red Dead Online lub nawet Destiny 2, będące loot shooterem!

Przypomnijmy, że Cyberpunk 2077 ukaże się na PC i Google Stadia, a także konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments