Red Dead Redemption 2 Online [PORADNIK]

Grzegorz Ćwieluch Poradniki do gier Publikacja: 20.02.2019, 11:00 Aktualizacja: 9.04.2019, 6:06
Przeszliście fabularną kampanię dla jednego gracza? Czujecie się świetnymi, zręcznymi graczami, a wasze taktyki z użytkowaniem sprzętu wyrobione podczas rozgrywki są bezbłędne? Poradnik Red Dead Redemption 2 Online przygotuje was do przejścia na znacznie wyższy poziom. Mutliplayer to nie przelewki!
bronie w red dead redemption j
22 Udostępnień

Red Dead Redemption 2 Online: Heart of Gold

Kampania single player w Red Dead Redemption 2 to żłobek. Jeden wielki tutorial. Jeżeli czuliście po niej niedosyt przygód i zdecydowaliście się na grę online, to przygotujcie się na skok na głęboką wodę. W podstawowej wersji gry wszystko dostawaliście za darmo w misjach objaśniających działanie przedmiotów i mechaniki. W Red Dead Redemption 2 Online lądujecie w rozgrywce wprost po wyjściu z pierdla i dostajecie najgorszy rewolwer oraz najcieńszy winchester.

To tyle, jeżeli chodzi o darmówki. Naboi na początku jest śmiesznie mało. Nie będę Was oszukiwał, że na początku nie będzie ciężko. Będzie. Nasz poradnik Red Dead Redemption 2 Online przygotuje was jednak na spotkanie z innymi graczami. Wraz ze zdobywanym doświadczeniem odblokujecie karty umiejętności i bronie, które pomogą Wam w odnoszeniu sukcesów w wersji multiplayer.

red dead redemption 2 online poradnik

Niezależnie, czy obierzecie drogę peacekeepera, łowcy nagród czy outlawa, szubrawcy spod ciemnej gwiazdy, wszystko będzie tu trzy razy droższe niż w kampanii dla pojedynczego gracza. Może nie droższe per se, ale zauważycie różnice.

Oto kilka przykładów jak zarabiać gold w Red Dead Online i jak tego nie robić. Te kilka wskazówek i porad, które mogą dać wam olbrzymią przewagę nad mniej doświadczonymi graczami w Red Dead Redemption 2 Online.

  • Ograbianie da wam grosze lub kilka naboi. W stosunku do kampanii dla jednego gracza będziecie natrafiali na klamry i biżuterię trzy albo cztery razy rzadziej.
  • Zapomnijcie o sprzedawaniu wozów paserowi wozów w Emerald Ranch. W aktualnym buildzie online tej możliwości nie ma. Paser przyjmie od was tylko zdobione fanty. Nie pogonicie mu też kawy, alkoholu i innych rzeczy, które tylko zalegały w torbie podczas kampanii single player. W Red Dead Redemption 2 Online to cenne zasoby. Jedzenie, alkohol i remedia naprawdę się przydają, ponieważ większość graczy szaleje w gorączce killing spree.
  • Warto polować, ale żeby wyciągnąć najwyższe ceny u rzeźnika, musicie nauczyć się to robić umiejętnie, a nie na pałę. Jeżeli natraficie na trzygwiazdkową zwierzynę, koniecznie musicie strzelić w głowę, aby nie zniszczyć futra. Jeśli wam się to uda, przy średniej zwierzynie będziecie w stanie oprócz futra w idealnym stanie odsprzedać też korpus, a to połączenie opłaca się bardziej niż niektóre słabiej płatne misje od NPC. Jeżeli boicie się, że to spartolicie strzałem z karabinu, możecie spróbować złapać zwierzynę na lasso, a potem zabić ją nożem.
  • W Red Dead Redemption 2 Online łowienie niejednokrotnie opłaci wam się bardziej niż polowanie. Płynie z niego mnóstwo benefitów. Po pierwsze, rośnie Wam pasek zdrowia, a to bardzo istotna kwestia. Po drugie, w torbie zmieścicie mnóstwo ryb, więcej niż małych zwierząt. Po trzecie, gdy inny gracz zaczai się na was w mieście w okolicach rzeźnika i pośle do krainy wiecznych łowów, to ryby pozostaną w ekwipunku. Chyba że złapiecie jakąś ogromną rybę, którą będziecie musieli wieźć na grzbiecie konia.
  • Z misjami spoza linii fabularnej w Red Dead Redemption 2 Online bywa różnie. Często liczy się przede wszystkim czas. Im więcej wam go zostało, tym lepiej. Często NPC prosi też o łagodne potraktowanie delikwenta, który jest osią misji. Warto zastosować wtedy lasso, bo bez krzywdzenia go dostaniemy więcej pieniędzy. Warto założyć bandę albo się do niej przyłączyć, bo niektóre misje są niewykonywalne na własną rękę.
  • Misje fabularne w wersji online dają najwięcej hajsu. Nie jest ich za wiele, ale istnieje opcja ich powtarzania, aby doprowadzić nasz wynik do perfekcji. Prosty matchmaking i mechanika znana z GTA V Online, więc wszyscy fani gier Rockstara powinni czuć się tu jak w domu.

red dead redemption 2 online poradnik

Big Iron – inwestujcie w najlepsze bronie w Red Dead Online

Żeby usprawnić postępy i rozwój postaci w Red Dead Redemption 2 Online, musicie inwestować w sprzęt. Z początku często będziecie korzystać z winchestera, który dostaniecie na początku gry. Warto zamontować w nim lunetę. Przyda się to podczas polowań zarówno na ludzi, jak i na zwierzęta. Strzały w głowę dają dodatkowe XP, a zrzucenie z siodła ze strzałem w głowę da wam maksimum tego, co możecie otrzymać za zabójstwo.

Kolejnym krokiem jest kupno pompki, ale zanim zaczniecie śmieszkować, napiszę tylko, że chodzi o strzelbę tłokową. Na bliskich odległościach pozwoli wam to wyeliminować każdego przeciwnika. Gracz czy NPC – śrut pozostaje śrutem i dziurawi wszystkich tak samo.

Jedną z najlepszych broni w Red Dead Redemption 2 Online jest też karabin czterotaktowy. Wariant z lunetą robi z niego uniwersalną broń. Razem z pompką są zestawem, który najczęściej noszę na ramionach. Karabin z lunetą snajperską jest świetny, gdy przeciwnik broni się w kryjówce lub kiedy jesteście w stanie go namierzyć z daleka, a on nie zdąży wskoczyć na konia i uciec. Cała reszta pozostaje do waszej dyspozycji kiedy naprawdę już coś w grze posiadacie. Wtedy możecie zacząć kupować bronie pod siebie, bo pula możliwości stanie się większa.

red dead redemption 2 online poradnik

Last Breath Over Venom Falls. Aktualizacja w Red Dead Online

26 lutego nastąpi aktualizacja. Toksyczni gracze zostaną wyboldowani, więc zastanowią się trzy razy zanim postanowią zapolować na zielonych graczy i ponieść konsekwencje swoich czynów. Żaden racjonalnie myślący outlaw nie chce być na świeczniku, ale wiadomo, że świrów z parciem na szkło nie brakuje nigdy.

Zanim to jednak nastąpi, możecie zdobyć więcej doświadczenia w bandzie. Po Złocie Głupców przyszedł czas na marcowy dodatek Łupy Wojenne (wariant dla szesnastu graczy podzielonych na dwa zespoły), a potem do Read Dead Online trafiły Target Races wraz z 20% bonusem XP. Warto więc być na bieżąco z wszelkimi nowościami dotyczącymi gry, gdyż taki bonus naprawdę wspomóc może rozwój naszej postaci!

Do tego czasu możecie pograć w tych dzikszych, mniej okrzesanych rozwiązaniach bety Red Dead Redemption 2 Online. Poradnik poradnikiem, ale najlepiej będzie wypróbować to wszystko na żywym organizmie. Do zobaczenia w Nowym Hanover czy Ambarino, bo tam najczęściej można spotkać mnie i moją bandę. Może kiedyś połączymy siły albo ktoś pojawi się komuś na muszce?

Zobacz także:
Warhammer: Chaosbane [PORADNIK]
Poradniki do gier, 3 Lip 2019

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o