Poker w Red Dead Online? Nie w Polsce

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 16.05.2019, 15:59 Aktualizacja: 16.05.2020, 16:01
Najnowsza aktualizacja hitu Rockstara przynosi wiele nowinek dla trybu sieciowego, jednak zdecydowanie najgłośniejszy stanie się jeden konkretny brak. Zagranie w pokera w Red Dead Online w Polsce nie będzie możliwe, a za wszystkim stać ma asekurancka postawa Rockstar Games wobec prawa hazardowego.
poker red dead online nie w polsce
5 Udostępnień

Spora aktualizacja – Red Dead Online wychodzi z fazy beta

Nawet jeżeli przeszliście dawno kampanię i nie gracie w Red Dead Online, ale hit Rockstara nadal pozostaje na waszej konsoli zainstalowany, z pewnością odnotować musieliście ostatnią aktualizację Red Dead Redemption 2. Wraz ze sporą łatką przyszedł czas na wyjście sieciowego trybu z fazy beta.

Dziki Zachód w wydaniu konsolowym jest więc już w pełni dojrzałym produktem, który zapewnić może wiele godzin oderwania od rzeczywistości. Nie oznacza to oczywiście, że twórcy przestają dbać o rozwój produktu.

poker red dead online nie w polsce

Wraz z rzeczoną aktualizacją pojawiają się nowe misje z obszarów Free Roam oraz A Land of Opportunities, kontynuacje rozpoczętych już przygód, kozackie bronie, stylowe wdzianka oraz pomysłowe emotki.

Kolejnym miłym dodatkiem do Red Dead Online miał być poker. Niestety, gracze z Polski nie będą mogli z niego skorzystać. Za wszystko odpowiadać mają przepisy ustawy hazardowej, traktujące ten sport jak grę losową.

Poker Red Dead Online nie będzie dostępny w Polsce

Opcja gry w pokera w Red Dead Online nie pojawi się w kilku krajach. Oprócz Polski będą to państwa takie jak Czechy, Argentyna, Izrael, Kostaryka, Kuwejt, Islandia czy Luksemburg. Za brak ten odpowiadać mają legislacyjne blokady nakładane przez te kraje na hazard internetowy.

Niektóre opcje nie są dostępne przez cały czas lub dla wszystkich graczy. Przyczyny tego mogą być różne, włączając w to ograniczenia regionalne, kwestie związane z zaprojektowaniem gry lub niekompatybilnością pomiędzy opcjami, z którymi wchodzi się w interakcje – czytamy w ogólnikowej informacji na stronie Rockstar Games.

poker red dead online nie w polsce

W przypadku braku pokera w polskiej wersji Red Dead Online chodzi właśnie o restrykcje regionalne. Gracze zwracają jednak uwagę, że decyzja o nieudostępnieniu tej opcji graczom z Polski wynikać może bardziej z asekuranckiej postawy Rockstar Games niż faktycznej wykładni przepisów.

Nic nie zapowiada jednak, abyśmy mieli być świadkami bitwy na kruczki prawne. Poker w Red Dead Online prawdopodobnie pozostanie nieaktywny.

Źródło: Gram.pl. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments