Night City. Co trzeba wiedzieć o miejscu akcji Cyberpunk 2077?

Michał Wieczorek Aktualności o grach Publikacja: 20.03.2020, 15:48 Aktualizacja: 20.03.2021, 21:44
Premiera Cyberpunk 2077 coraz bliżej, a CD Projekt RED udziela coraz to więcej szczegółów na temat swojej najnowszej produkcji. Wiemy już sporo na temat Night City, miejsca akcji najnowszego tytułu czerwonych. Jaka jest historia tego miasta, czy mapa mocno różni się od tej z Cyberpunk 2077 i z kim przyjdzie nam walczyć... Wszystkie te informacje znajdziecie w naszym artykule o Night City!
miejscem akcji cyberpunk 2077 jest night city
16 Udostępnień

Czego o miejscu akcji Cyberpunk 2077 dowiesz się z niniejszego artykułu? Wśród omówionych przez nas aspektów Night City znajdują się:

Jak prezentowała będzie się mapa Cyberpunk 2077

Night City znajduje się na środkowym wybrzeżu zachodnich Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z negocjacjami zawartymi w traktacie o separacji północnej z 2012 roku, Night City jest fragmentem Wolnego Stanu Północnej Kalifornii, a to pozwala swobodnie podróżować tam osobom podlegającym pod Wolny Stan Sojuszu Południowej Kalifornii.

Mapa Cyberpunk 2077 będzie bardzo podobną do tej z oryginalnego Cyberpunk 2020, natomiast już na pierwszy rzut oka widać pewne różnice. Pod miastem odnajdziemy lokację zwaną The Badlands. Będzie to miejsce ubogie w faunę i florę. Nie warto zapuszczać się tam bez uzbrojenia, ponieważ odnajdziemy tam walczące ze sobą gangi Nomadów, Aldecados i Wraights.

mapa cyberpunk 2077

Samo Night City podzielone jest natomiast na 6 dystryktów. W każdym dominuje inny gang. Oprócz tego będziemy mieli do dyspozycji również lokację zwaną Orbital Air Space Center. Każda z dzielnic ma własne środowisko i charakterystycznych mieszkańców. Przemierzając miasto, spotkamy się z biedą, ale też z bogactwem. To miasto pełne skrajności oprawione w cyberpunkowe realia.

Poznaj historię Richarda Nighta, założyciela miasta

Richard Night był współzałożycielem firmy Halsey, Ferris and Night, jednakże był bardzo niezadowolony ze swoich doświadczeń w zarządzaniu korporacyjnymi projektami budowlanymi. Doprowadziło go to do tego, że założył własną firmę Night International, która za cel obrała sobie stworzenie idealnego miasta. Miasto to oryginalnie miało nazywać się Coronado City, a sam Night chciał, aby stało się utopią, która miała wyznaczać nowe standardy życia. Plan zakładał stworzyć miejsce, gdzie przestępczość i bieda nie miały istnieć.

cyberpunk 2077 street stories

W 1992 roku megakorporacje Arasaka, EBM i Petrochem zainwestowały znaczne środki w projekt Richarda. Rok później budowa była już na bardzo zaawansowanym etapie. Mieszkańcy obszaru wokół znanego jako Del Coronado zostali przeniesieni do obszaru znanego jako Old Downtown i do centrum miasta, gdzie swoje siedziby miały mieć wspomniane korporacje. Niestety, w roku 1998 roku Richard Night został zamordowany przez lokalnych bandytów w zemście za to, że podczas tworzenia nowego raju nie wzięto pod uwagę przestępczości zorganizowanej. Nazwę miasta w związku z tym tragicznym wydarzeniem zmieniono na Night City, aby uhonorować w ten sposób jego założyciela.

Dzielnice Night City

W Night City z Cyberpunk 2077 znajdą się następujące dzielnice:

 • Night City’s City Center – dzielnica handlowa, zawierająca wysokie drapacze chmur, dom dla wielu korporacji,
 • Watson – opanowane przez Azjatów zaniedbane budynki kiedyś będące własnością korporacji, dom dla imigrantów,
 • Westbrook District – japońska dzielnica będąca domem dla elity bogaczy,

rozwoj postaci w cyberpunk 2077

 • Heywood – rozwijające się gangi, głównie latynoskie, jednocześnie bogata dzielnica,
 • Pacifica – slumsy pełne gangów,
 • Santo Domingo – dzielnica przemysłowa.

Gangi w Cyberpunk 2077

Zwiedzając Night City, główny bohater Cyberpunk 2077 będzie w stanie spotkać przedstawicieli aż jedenastu gangów. Niektóre z nich są niezwykle groźne, niektóre praktycznie w ogóle, a o części z nich nie udzielono jeszcze żadnych informacji publicznie. Co wiemy w takim razie o frakcjach z Cyberpunk 2077?

 • 6th Street – na razie wiemy o nim tylko to, że będą mieli niebiesko-czarne logo z czaszką, gang ten nie występuje w podstawowym Cyberpunk 2020.
 • Animals – gang o zwierzęcym zachowaniu, który pragnie tylko i wyłącznie rosnąć w siłę, aby każdy się ich bał. To typowe mięśniaki, co idealnie widać było podczas pokazu Cyberpunk 2077 z PGA, gdzie do zadań głównego bohatera należało zinfiltrowanie ich bazy.
 • Lizzies – mają obsesję na punkcie piosenkarki, Lizzy Wizzy. Są bardzo wrogo nastawieni do każdego, kto nie szanuje Lizzy lub ich.
 • Maelstrom – banda niedobitków po innym gangu zwanym Metal Warriors. Ogólnie są prymitywni i niebezpieczni. Korzystają z dużej ilości wszczepów.

Cyberpunk 2077

 • Mox – podobnie jak z 6th Street. Ich logiem jest wykaligrafowany napis „The Mox”.
 • Scavenger – znani z porywania ludzi i okradania ich ze wszczepów, co idealnie zgrywa się z nazwą gangu.
 • Steel Dragons – japoński gang, który sprzeciwił się organizacji Arasaka za ich nikczemne operacje korporacyjne.
 • Tyger’s Claw – gang złożony raczej z tradycjonalistów. Przeważnie nie korzystają ze wszczepów, natomiast świetnie posługują się sztukami walki i japońską bronią.
 • Valentino’s – ich celem jest uwodzenie najbardziej atrakcyjnych kobiet w Night City. Spotykają się cztery razy w roku, aby porównać swoje podboje. Na ogół są nieszkodliwi.
 • Voodoo Boys – według twórców nie do końca są gangiem, a bardziej zjawiskiem kulturowym. Jak ich nazwa wskazuje, praktykują religię Voodoo. Pochodzą z Haiti i Dominikany.
 • Wraiths – O ostatnim z gangów też nie wiemy zbyt wiele. Ich logo to niebieski okrąg z czaszką z wypisanym na krzyż nazwą.

Cyberpunk 2077 to najnowszy tytuł twórców growej trylogii Wiedźmina, CD Projekt RED. Jest to pierwszoosobowa gra z otwartym cyberpunkowym światem, wzorowana na grze fabularnej Cyberpunk 2020. Choć tytuł ten miał pierwotnie pojawić się w połowie kwietnia bieżącego roku, ostatecznie ukaże się 17 września na PC, PS4 oraz Xbox One, a w dalszym terminie także na PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

Grafika: CD Projekt RED.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments