Cyberpunk 2077: główny bohater V pokazany jako kobieta

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 9.03.2020, 17:21 Aktualizacja: 9.03.2021, 17:23
W przeciwieństwie do Wiedźmina Cyberpunk 2077 pozwoli nam na wykreowanie takiego głównego bohatera, jaki odpowiadał będzie naszym wyobrażeniom na temat mieszkańców i mieszkanek futurystycznego Night City. Protagonistą pokierujemy w wersji kobiecej, męskiej lub neutralnej genderowo. Wszystko zależało będzie od naszych decyzji!
v to główna bohaterka cyberpunk 2077
5 Udostępnień

CD Projekt RED pokazuje V jako kobietę z okazji Dnia Kobiet

Wraz z życzeniami z okazji obchodzonego na całym świecie Dnia Kobiet CD Projekt RED po raz kolejny pokazał głównego bohatera Cyberpunk 2077 w wersji kobiecej. Mimo iż dzięki modyfikacjom oraz technologicznym sztuczkom możliwe będzie dostosowanie wyglądu V całkowicie do naszych potrzeb, bohater lub bohaterka w początkowych scenach przybierze wygląd wybrany dla nas przez twórców.

Mimo iż w przekazie marketingowym dominuje obraz głównego bohatera Cyberpunk 2077 w wersji męskiej, V pokazywana była jako kobieta już wcześniej. Miało to miejsce chociażby w przypadku prezentacji grafik bohaterów Cyberpunk 2077, które posłużyć mogły jako modelowe rozwiązania dla cosplayerów. Wraz z życzeniami na Dzień Kobiet twórcy potwierdzili również, że okładka wersji sprzedawanej w sklepach będzie dwustronna i wybierzemy takiego bohatera okładkowego, jaki będzie nam pasował.

Kim jest V, główny bohater Cyberpunk 2077?

Jak głównego bohatera Cyberpunk 2077 opisuje CD Projekt RED? – V jest szczery i prostolinijny. Kiedy ma pytania, zadaje je. Gdy ma na jakiś temat zdanie, artykułuje je, nie zważając na konsekwencje – czytamy w materiałach promocyjnych. Urodzony w 2054 roku protagonista w chwili rozpoczęcia akcji gry będzie miał 23 lata. Jako wyposażony w szczepy cyberpunk stawiał będzie kolejne kroki na drodze do stania się miejską legendą.

Bazowe określenie głównego bohatera, V, używane będzie wyłącznie przez NPC. Standardowe imię oraz nazwisko nadamy mu sami. Zadecydujemy również o przyszłości V, ale wyłącznie poprzez nasze decyzje w trakcie rozgrywki. W pełniejszym wczuciu się w postać w Cyberpunk 2077 pomogą Street Stories, czyli specjalne questy rozwijające nasza wiedzę o świecie gry oraz immersję. Rozwój zdolności protagonisty nie będzie ponadto powiązany z tradycyjnymi klasami. Zostaną one zastąpione przez odpowiednio szeroki wachlarz umiejętności.

Głos kobiecej wersji V z Cyberpunk 2077 podłoży Lidia Sadowa (w angielskiej wersji Cherami Leigh), a za dubbing męskiego bohatera odpowiedzialny będzie Kamil Kula (Gavin Drea).

Grafika: CD Projekt RED.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments