Cyberpunk 2077: czym są Street Stories?

Michał Wieczorek Aktualności o grach Publikacja: 17.02.2020, 8:00 Aktualizacja: 20.03.2021, 16:46
Do przesuniętej na jesień premiery Cyberpunka 2077 jeszcze zostało ponad pół roku. Twórcy jednak nieustannie bombardują nas nowinkami na temat świata swojej najnowszej produkcji. W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się kolejnej informacji na temat systemu questów w nadchodzącej produkcji polskiego studia. Na czym on polega?
cyberpunk 2077 street stories
7 Udostępnień

Street Stories, czyli misje poboczne w Cyberpunk 2077

Podczas wywiadu dla OnMSFT udzielonego przez Johna Mamaisa, odpowiedzialnego za krakowski oddział CD Projekt Red, mogliśmy się dowiedzieć na temat pewnego rodzaju misji pobocznych w Cyberpunk 2077. Nazywane są STS, czyli Street Stories. O co w nich chodzi?

Street Stories to mniejsze misje poboczne, których podjąć możemy się podczas przemierzania Night City, miejsca akcji Cyberpunk 2077. Mają swoją oddzielną fabułę, jednakże nie posiadają cutscenek. Według twórców ma być to sposób na poszerzanie naszej znajomości świata oraz podnoszenie poziomu postaci. Podczas całej rozgrywki możemy się spodziewać około siedemdziesięciu pięciu unikatowych STS.

A na czym skupi się główny wątek fabularny gry CD Projekt Red?

Rok 2077, wielka retrofuturystyczna metropolia Night City mieszcząca się w USA. Świat kręci się wokół sławy, władzy i przerabiania własnego ciała. Na ulicach miasta nigdy nie jest bezpiecznie. Wszędzie widoczny jest konflikt między „normalnymi” bez implantów oraz ludźmi pełnymi wprowadzonych modyfikacji.

Wcielamy się w V, początkującego najemnika, który musi przetrwać w panujących wokół warunkach. Podczas gry zbieramy różnego rodzaju implanty wspomagające nas i dodające nowe umiejętności. Nasz główny cel to pozyskanie tego najcenniejszego, czyli implantu dającego nam nieśmiertelność. Na naszej drodze staną różnego rodzaju organizacje o sprzecznych interesach, jednak w lawirowaniu pomiędzy nimi pomogą nam także sojusznicy, na czele z bohaterem odgrywanym w Cyberpunk 2077 przez Keanu Reevesa.

Cyberpunk 2077 to pierwszoosobowy RPG w otwartym świecie. Kiedy nastąpi przesunięta premiera? Choć pierwotnie gra miała zadebiutować w połowie kwietnia, będziemy musieli poczekać na nią aż do 17 września 2020. W dniu debiutu tytuł będzie dostępny na PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia oraz komputerach stacjonarnych.

Grafika: CD Projekt RED.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments