Cyberpunk 2077: Phoenix Program to fanowski film w realiach gry

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 11.05.2020, 14:18 Aktualizacja: 11.05.2021, 14:19
Premiera Cyberpunk 2077 rodzi coraz większe zainteresowanie. Do wrześniowego startu pozostało jeszcze kilka miesięcy, a oczekiwania podsycane są przez napływające nowe informacje. Aktualny już fenomen potwierdza działalność samych graczy. Powstaje Cyberpunk 2077: Phoenix Program – fanowski film, powstały w wyniku inspiracji grą studia CD Projekt Red.
Phoenix Program to fanowski film na podstawie Cyberpunk 2077
0 Udostępnień

Cyberpunk 2077: Phoenix Program – fani gry kręcą własny film

Reżyserem omawianego projektu jest specjalista od filmów akcji (oraz popisów kaskaderskich), Vi-Dan Tran. Przedsięwzięcie jest w pełni akceptowane i nawet reklamowane przez twórców Cyberpunk 2077, albowiem to właśnie na oficjalnym koncie produkcji studia CD Projekt RED na Twitterze ukazała się informacja z załączonym zwiastunem fanowskiego dzieła. Zdarza się, że twórcy gier niechętnie opowiadają o projektach fanów. CD Projekt Red postrzega sprawę inaczej.

Przy powstawaniu Phoenix Program uczestniczy także Ben Schamm, bardziej znany jako Maul Cosplay – jeden z najpopularniejszych cosplayerów na świecie. Fabuła filmu ma dotyczyć bohatera, który został porwany przez grupę terrorystów. Na pomoc zakładnikowi rusza Johny Silverhand. Przy projekcie współpracuje nawet kilkaset osób i z pewnością nie mamy do czynienia z utworem amatorskim.

Fanowskie osiągnięcia nie zawsze okazują się rzeczami godnymi uwagami, lecz w tym przypadku istnieje szanse na zdecydowanie bardziej satysfakcjonujące efekty pracy. Z pewnością nie jest to amatorska zabawa, choć niedosyt poczują ci, którzy w roli Silverhanda nie ujrzą wcielającego się w tę postać w grze Keanu Reevesa.

Kiedy obejrzymy Cyberpunk 2077: Phoenix Program?

Zdaniem twórców filmu, gdyby nie ogólnoświatowe zmagania z koronawirusem, to być może już dzisiaj moglibyśmy oglądać przygotowywany przez nich film. Na fanowski produkt musimy jednak jeszcze trochę poczekać, ale premiery należałoby się spodziewać przed ukazaniem się na rynku samej gry.

Przypomnijmy, że premiera Cyberpunk 2077 zapowiedziana jest na 17 września na PC, a także konsole PlayStation 4 i Xbox One, a także platformę Google Stadia.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments