Keanu Reeves w Cyberpunk 2077. Kim jest Johnny Silverhand?

Michał Wieczorek Aktualności o grach Publikacja: 11.03.2020, 11:29 Aktualizacja: 20.03.2021, 16:54
Poznaliśmy już szczegóły na temat nietypowej współpracy między Keanu Reevesem a CD Projekt RED. Hollywoodzki aktor użyczył swojej twarzy i głosu, a także uczestniczył w nagraniach motion capture. Kim jest w takim razie Johnny Silverhand, w którego wcieli się aktor znany z Matrixa i Johna Wicka?
Keanu Reeves w Cyberpunk 2077_Easy-Resize.com
22 Udostępnień

Keanu Reeves jedną z gwiazd Cyberpunk 2077

Podczas E3 2019 na prezentacji Microsoftu mieliśmy okazję zobaczyć prawie 4 minuty cutscenki z nadchodzącego Cyberpunk 2077. Nikt się jednak nie spodziewał, że zaraz po zakończeniu materiału ukaże się znany z filmów akcji aktor – Keanu Reeves. Opowiedział on o swoim udziale w tworzeniu gry.

Kiedy tylko Keanu ujawnił się widowni, na sali panowały głośne okrzyki radości. Pojawienie się Reevesa na scenie podczas wystaw w Los Angeles obiło się w internecie mocnym echem. „You’re breathtaking” czy inne memy powstałe na podstawie zaistniałej sytuacji na pewno pomogły Redom w promocji ich aktualnej produkcji.

Aktor znany z Johna Wicka i Matrixa wcieli się w postać Johnny’ego Silverhanda, czyli jedną z ważniejszych postaci dla samego lore gry. Nie tylko sam Reeves, CD Projekt Red, ale również twórcy oryginalnego Cyberpunk 2020 są podekscytowani współpracą aktora z warszawskim studiem, co potwierdzone zostało przez serwis Polygon na podstawie korespondencji z rzecznikiem wydawnictwa papierowej gry RPG.

Nie wiadomo jednak na ile zostanie zachowany pierwowzór postaci względem wersji z gry papierowej. Wiemy, że w CP 2077 V jest członkiem zespołu Samurai, do którego również należy właśnie postać Johnny’ego. Bardzo możliwe, że w takim razie postać ta jest luźno interpretowana przez Redów.

Kim Johnny Silverhand był w Cyberpunk 2020?

W świecie Cyberpunku Johnny, oprócz bycia wokalistą zespołu Samurai, jest również przedstawicielem klasy postaci „Rockerboy”, odpowiednika barda znanego z systemów fantasy. Tworzą ją zbuntowani muzycy, by walczyć z władzą. Ich najważniejszą zdolnością jest inspirowanie innych.

keanu reeves jako johnny silverhand w cyberpunk 2020

Postać odgrywana w grze CD Projekt RED przez Keanu Reevesa brała także udział w wojnach w Ameryce Środkowej i Ameryce Południowej. Jego kariera w wojsku zakończyła się dezercją z Marines. Jest znany ze swoich umiejętności muzycznych, fascynujących piosenek i historii zepsutych związków.

Fani gry doszukują się w filmie ujawnionym podczas konferencji nawiązania do „Never Fade Away” – scenariusza do Cyberpunk 2020. Nazwa ta jest również nazwą najbardziej znanego hitu zespołu Silverhanda. We wspomnianym scenariuszu Johnny ląduje na śmietniku za miastem wraz z licznikiem informującym ile pozostało mu życia. Alt Cunningham – jego dziewczyna, została porwana. Celem gracza jest uratowanie porwanej i własnego życia.

Postać Reevesa w grze CD Projekt RED

Pod koniec materiału z E3 2019 budzimy się na śmietniku, kiedy to naszym oczom ukazuje się wizualizacja Johnny’ego. W grze najpewniej nie zobaczymy tak naprawdę tej postaci we własnej osobie. Jest on bowiem umieszczony w formie sztucznej inteligencji w implancie, z którego korzystamy podczas rozgrywki w Night City, miejscu akcji Cyberpunk 2077. Tylko my jesteśmy w stanie zobaczyć Johnny’ego i wejść z nim w interakcję. Twórcy potwierdzili, że nie będziemy w stanie wejść z nim w relacje seksualne.

Keanu Reeves w Cyberpunk 2077_Easy-Resize.com

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy zobaczymy w grze twarz Keanu Reevesa. W Fortnite możemy spotkać podczas naszych meczów postacie w skórce Johna Wicka. Nie jest to również pierwszy przypadek, kiedy to spotykamy wizerunek osoby znanej nam z dużego ekranu w grze. Parę miesięcy temu premierę miał Call of Duty: Modern Warfare, który był promowany wielokrotnie postacią Alexa granego przez Chada Micheala Collinsa – amerykańskiego aktora znanego z filmów akcji, szczególnie kojarzonego z serii Sniper.

Keanu Reeves także w formie figurki z gry

Jeżeli nie wystarczy wam wizerunek Keanu z samego Cyberpunk 2077, w ramach merchu związanego z grą rodzimego studia będziemy w stanie zakupić figurki z gry wyprodukowane przez McFarlane Toys. Aż trzy modele z zaprezentowanych przedstawiają właśnie bohatera opisywanego w tym artykule. Oprócz tego fani Funko Popów będą mieli możliwość dołączenia do swoich kolekcji aż dwóch wariantów figurek z wizerunkiem Johnny’ego.

Nadchodząca produkcja CD Projekt RED radzi sobie genialnie z promocją swojego najnowszego dzieła. Praktycznie każdego tygodnia dowiadujemy się nowych informacji. Dobranie do swojej obsady Keanu Reevesa i wykorzystanie jego wizerunku w grze było na pewno dobrym pomysłem.

Kiedy w takim razie ujrzymy na własne oczy „boskiego Keanu”? Choć pierwotnie premiera Cyberpunka 2077 miała być w połowie kwietnia 2020, to została ona przełożona aż na 17 września tego samego roku. W tytuł ten zagramy na PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia oraz PC.

Grafika: CD Projekt RED, Funko, R. Talsorian Games.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments