Fortnite

(PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC, iOS, Android)
0/5.0 z 0 ocen
fortnite

Fortnite

Strzelanka
Epic Games
26 września 2017
Epic Games

Darmowa sieciowa strzelanka battle royale, w której stu graczy zrzuconych zostaje na jedną mapę i strzela do siebie nawzajem w celu pozostania ostatnim żywym zawodnikiem - to właśnie ten gracz liczyć może na laur zwycięzcy. Na tle innych produkcji tego typu Fortnite wyróżnia się mnogością eventów oraz niemal niekończącym się strumieniem nowinek. Istotnym wyróżnikiem jest również element konstruktorski - podczas rozgrywki zbieramy zasoby i wznosimy prowizoryczne budowle pomocne nam w walce.

W przypadku Fortnite trudno mówić o koherentnej i jednolitej fabule - akcja gry rozwija się wraz z kolejnymi eventami oraz zmianami sezonowymi, a wyspa będąca areną rozgrywki potrafi przejść całkowitą metamorfozę w związku z wydarzeniami w trakcie kolejnych sezonów. Tu w Fortnite pojawią się portale do świata Stranger Things, tam przytrafi się najazd Thanosa i jego Chitauri z Avengers Endgame...

Generalnie rzecz biorąc, Fortnite pozbawione jest jako takie fabuły, stawiając raczej na luźne i chaotyczne rozwijanie mapy rozgrywki z możliwością całkowitego jej zresetowania. Może i nie jest to dobry sposób na opowiadanie epickich historii, ale na pewno czyni świat strzelanki mocno dynamicznym!

Rozgrywkę w Fortnite rozpoczynamy jako jeden ze stu graczy zrzuconych z latającego samolotu i uzbrojonych wyłącznie w kilofy. Po wylądowaniu w pasującej nam strefie zrzutu ruszamy do walki, zbierając surowce do budowania prowizorycznych osłon oraz próbując skompletować uzbrojenie nieco bardziej skuteczne niż bazowe.

Podobnie jak w pozostałych strzelankach battle royale, i tutaj głównym celem jest wyeliminowanie pozostałych graczy i zostanie ostatnim żywym zawodnikiem na mapie. Niestety, nie pomoże nam w tym ukrywanie się i okopywanie. Obszar rozgrywki stale się zmniejsza, a gracze poza nim pozostający otrzymują stale obrażenia do momentu, w którym nie wrócą do wyznaczonego i kurczącego się pola.

Fortnite- wymagania sprzętowe

Sprawdziliśmy minimalne i zalecane wymagania do gry na PC-towców


  • Procesor: Intel Core i3 2.4 GHz

  • Pamięć RAM: 4 GB RAM

  • Karta graficzna: Intel HD 4000 lub lepsza

  • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit


  • Procesor: Intel Core i5 2.8 GHz

  • Pamięć RAM: 8 GB RAM

  • Karta graficzna: 2 GB GeForce 660/Radeon HD 7870 lub lepsza

  • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

FIFA 20 FUT: wybrano TOTW 9. Messi obok Lewego i Szczęsnego!

EA Sports ogłosiło pełen zestaw kart TOTW 9. Gracze z drużyny tygodnia będą dostępni w paczkach, na rynku transferowym oraz w nagrodach za Ligę Weekendową FUT w FIFA 20.

Death Stranding: szef Remedy chwali się występem w grze Kojimy

Wśród odtwórców postaci z Death Stranding znalazł się przyjaciel Hideo Kojimy, szef studia Remedy Entertainment. Twórca Control pochwalił się tym na Twitterze.

Dragon Ball Z Kakarot: transformacja Vegety!

Premiera Dragon Ball Z: Kakarot już w styczniu, a tymczasem na nowym klipie z gry obserwować możemy transformację Vegety do formy Super Saiyan 2. To kolejna epicka scena z tej produkcji!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o