Cyberpunk 2077. Westbrook nową dzielnicą w grze

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 9.07.2020, 13:25 Aktualizacja: 9.07.2021, 13:28
Jeżeli nie wszystkich graczy wyczekujących na premierę Cyberpunk 2077 zainteresowały doniesienia o roli kota w grze, to na pewno będą bardziej zainteresowani newsem o jednej z dzielnic Night City. Studio CD Projekt Red podało nowe informacje o Westbrook. Poznajcie charakterystykę obszaru, który już od listopada będziecie eksplorować w Cyberpunk 2077.
Najbogatszą dzielnicą Night City z Cyberpunk 2077 jest Westbrook
0 Udostępnień

Night City – futurystyczne miasto sześciu dzielnic

Przypomnijmy, że w Cyberpunk 2077, którego premierę niedawno przesunięto na listopad, głównym miejscem akcji będzie futurystyczne, cyberpunkowe Night City. To miasto położone na środkowym wybrzeżu zachodnich Stanów Zjednoczonych. Składa się z sześciu dzielnic. Pięć z nich to: Night City’s City Center, Watson, Heywood, Pacifica oraz Santo Domingo. W niniejszym artykule w największym stopniu interesuje nas szósta – Westbrook.

Dotychczas wiedzieliśmy, że Westbrook to japońska dzielnica będąca domem dla elity bogaczy. Dość konkretne, ale mimo wszystko pozostające ogólnym zarysem stwierdzenie. Nie mieliśmy zbyt wielu podstaw dla tego, aby oczami wyobraźni kreować potencjalny wizerunek tej części miasta. Obecnie na temat Westbrook z Cyberpunk 2077 możemy powiedzieć nieco więcej.

Westbrook wyłącznie dla bogaczy

Wszystko za sprawą kolejnej tury cyklicznego wydarzenia związanego z Cyberpunk 2077, Night City Wire, podczas którego twórcy gry podzielili się ze środowiskiem graczy nowymi informacjami, materiałami promocyjnymi i innymi kwestiami związanymi z mocno wyczekiwaną produkcją. Poznaliśmy także nowe cechy Westbrook.

W Night City obecny jest silny, wyraźny kontrast pomiędzy częściami miasta zamieszkanymi przez biedne, zmagające się z wieloma codziennymi problemami społeczności slumsów, a obszarami, w których życie wiodą ludzie zamożni, eleganccy. Westbrook reprezentuje drugą z klas społecznych. To miejsce, w którym nie brakuje obiektów mieszkalnych o najwyższych standardach jakości, bogato wyposażonych i urządzonych z rozmachem.

Życzeń, aby w takich dzielnicach zamieszkać lub przynajmniej pobyć przez chwilę i zasmakować pierwszorzędnej zabawy, nie powinno zabraknąć żadnemu z użytkowników. Co warte podkreślenia – jeżeli finansowo nie będzie nas na to stać, to będziemy mogli wziąć pożyczkę, aby na dany czas dołączyć do tego barwnego świata.

cyberpunk 2077 street stories

Co również ujawniono podczas wydarzenia Cyberpunk 2077 Night City Wire, w obrębie prologu będziemy mogli wybrać jednego z trzech typów bohatera – Nomad, Streetkid lub Corporate. Każdy z nich charakteryzuje przynależność do innego stylu życia. Wybór ostatniego oznacza podążanie drogą korporacyjną i prawdopodobnie doprowadzi do większej interakcji z bogatymi dzielnicami takimi jak Westbrook.

Premiera Cyberpunk 2077 odbędzie się w listopadzie 2020 roku. Gra ukaże się na PC oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, a także Xbox Series X i platformę Google Stadia.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments