Night City Wire 2. Poznaliśmy nowe informacje o Cyberpunk 2077!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 11.08.2020, 12:39 Aktualizacja: 7.12.2021, 15:34
Do listopadowej premiery Cyberpunk 2077 coraz bliżej. Cyklicznie poznajemy nowe szczegóły na temat gorąco wyczekiwanej gry od studia CD Projekt Red. Za nami druga transmisja z cyklu Night City Wire. Czego nowego dowiedzieliśmy się o Cyberpunk 2077 podczas specjalnej prezentacji? Przybliżamy najważniejsze informacje po wczorajszym pokazie.
night city wire już 17 czerwca!
0 Udostępnień

W artykule na temat Night City Wire poruszone zostały następujące tematy:

  • NIGHT CITY WIRE 2
  • NIGHT CITY WIRE 1

Czego dowiedzieliśmy się podczas Night City Wire 2?

Wczoraj, 10 sierpnia 2020 roku, na oficjalnym kanale Twitch CD Projekt Red przeprowadzono drugą transmisję z cyklu Night City Wire. Rozpoczęła się o godzinie 18:00 czasu polskiego. Czego dowiedzieliśmy się podczas specjalnej prezentacji przybliżającej listopadową premierę Cyberpunk 2077?

  • Pokaz zainaugurowano demonstracją sposobu, w jaki rozpocznie się rozgrywka w Cyberpunk 2077. Podczas kreowania postaci użytkownicy będą mogli wybrać jej pochodzenie. V będzie mogła/mógł być dzieckiem ulicy, nomadem lub pracownikiem korporacji.
  • Kilka słów powiedział wokalista zespołu Refused, Johny Silverhand. Muzyk opowiedział o procesie przygotowywania ścieżki dźwiękowej do gry, jego specyfice oraz napotkanych po drodze trudnościach. Ponadto od dziś na platformach streamingowych można wysłuchać nowego utworu specjalnie przygotowanego na potrzeby rozgrywki.
  • Przedstawiciele CD Projekt Red przybliżyli system walki oraz dostępne w Cyberpunk 2077 bronie. Zapowiedziano sprawne połączenie systemów RPG oraz zręcznościowego strzelania. Progres bohatera ma oznaczać poszerzanie dostępnych użytkownikowi możliwości, siły oraz użyteczność stosowanych broni (w czterech kategoriach rzadkości – pospolite, niepospolite, rzadkie i legendarne).

Warto również wspomnieć o tym, co zostało zaplanowane w programie pokazu, a ostatecznie się nie odbyło. Tak jest w przypadku wystąpienia chińskiej streamerki, która miała trafić do Cyberpunk 2077 jako easter egg i jedna z wielu osób odpowiadających za transmisje na żywo w internecie. Ostatecznie sama zainteresowana zrezygnowała z tego wyjątkowego udziału na skutek fali krytyki, która spadła na nią od użytkowników wyczekujących na premierę gry po tym, jak pochwaliła się swoim zaplanowanym występem.

Co przyniósł pierwszy pokaz Night City Wire?

Pierwszą transmisję z cyklu Night City Wire przeprowadzono 25 czerwca. Początkowo zaplanowano ją na 11 czerwca, lecz ze względu na ówczesną sytuację w Stanach Zjednoczonych Ameryki zadecydowano o przesunięciu wydarzenia o dwa tygodnie. Czego dowiedzieliśmy się podczas czerwcowej prezentacji?

  • Zainaugurowało ją wyświetlenie nowego zwiastuna, przybliżające część rozgrywki opartej na pościgach oraz bezkompromisowych, brutalnych, ociekających przemocą walkach
  • Wiele uwagi poświęcono bio-czipom i ich znaczeniu. Mają umożliwiać podłączenie się do wszelkich instalacji, a ponadto do ludzkich umysłów. W efekcie bohater poczuje obce emocje, lęki, nadzieje, rozkosz itd. Może to wpłynąć na szereg podjętych przez niego decyzji oraz przebieg interakcji z napotkanymi postaciami.
  • Poinformowano także o nawiązaniu przez CD Projekt współpracy z japońskim studiem Trigger, mającym w swoim dorobku kilkanaście filmów i seriali anime. Na mocy porozumienia powstanie serial odnoszący się do Cyberpunk 2077. Produkcję zatytułowano Cyperpunk Edgerunners i trafi na platformę Netflix w 2022 r., co ma mieć przełożenie na długi plan wspierania gry.
  • Pokazano również fragment rozgrywki, w którym główny bohater wybywa poza miasto, aby wykonać pewne zadanie. Możliwe, że będzie to jednorazowa wyprawa, ale otrzymaliśmy dowód na to, że nawet przy tak ogromnym terenie, którym jest Night City, miasto nie będzie jedyną lokacją w grze.
Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments