Cyberpunk: Edgerunners. Kiedy premiera anime w Netflix?

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 26.06.2020, 13:17 Aktualizacja: 29.06.2021, 11:08
Zazwyczaj pisząc o Cyberpunk, podajemy informacje dotyczące premiery gry. W niniejszym artykule odstępujemy od tej reguły i skupiamy się na produkcji anime. Uniwersum Cyberpunk zostanie bowiem poszerzone o serial Cyberpunk: Edgerunners, który będzie wynikiem współpracy odpowiedzialnego za grę CD PROJEKT RED, Studio Tigger oraz platformy Netflix.
Cyberpunk: Edgerunners to anime, które wyprodukuje Netflix
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Cyberpunk: Edgerunners poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Cyberpunk: Edgerunners?

Najpierw kwiecień, potem wrzesień… Ostatecznie premiera Cyberpunk 2077 przewidziana została na 19 listopada. Pozostaje mieć nadzieję, że to już naprawdę finalny termin i nie dojdzie do kolejnych przesunięć. Można za to być spokojnym o to, że zainteresowanie wokół tego tytułu prędko nie minie. Nie tylko ze względu na potencjalną wysoką jakość samej gry, co poszerzane uniwersum o innego rodzaju produkcje.

I tak w 2022 roku odbędzie się premiera Cyberpunk: Edgerunners – serialu anime nawiązującego do gry, ale nie mającego bezpośredniego powiązania w jej głównym wątkiem fabularnym. Nad projektem czuwają trzy firmy: CD PROJEKT RED, japońskie Studio Tigger oraz jedna z największych filmowych i serialowych wypożyczalni świata oraz producent wielu oryginalnych dzieł – platforma Netflix.

Na przekór cyberpunkowej rzeczywistości

Zadania wyreżyserowania serialu podjął się Hiroyuki Imaishi (Gurren Lagann, Kill la Kill, Promare). Produkcję tworzyć będzie dziesięć epizodów. Można przygotowanie tego projektu postrzegać jako chwyt marketingowy i zwiększanie szansy na niezły zarobek ze sprzedaży gry, ale jeżeli anime okaże się porządną historią, to raczej nikt na jej powstanie narzekać nie będzie.

Nadzieję na to, że Cyberpunk: Edgerunners okaże się porządną produkcję, zwiększa obecność odpowiedzialnych za nią firm – CD PROJEKT RED tworzy grę, zatem nikt lepiej nie zna jej specyfiki oraz świata przedstawionego; Studio Tigger specjalizuje się w tworzeniu anime, Netflix zaś zadba o szeroki, globalny dostęp do serialu oraz niemałą widownię.

Zgodnie ze stanowiskiem autorów projektu, nie zależy im na tym, aby kopiować grę i chcą jedynie do niej nawiązać, jednocześnie proponując zupełnie nową historię. Jej podstawowym wątkiem będą losy młodego chłopaka z ulicy, który zmuszony jest radzić sobie z trudami życia w znanym z Cyberpunk 2077 Night City – mieście niezwykle wysoko rozwiniętym technologicznie, w którym modyfikowanie ciał i ingerowanie w ludzką naturą jest na porządku dziennym. Wreszcie postanawia coś zmienić i przełomowym dla niego momentem okazuje się zostanie działającym na granicy prawa najemnikiem – tytułowym edgerunnerem.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments