Czarnoskóry Batman? Podobno od 2020 roku

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 6.09.2019, 11:00 Aktualizacja: 6.09.2020, 10:34
Według najnowszych plotek z dobrze poinformowanych źródeł w komiksach z uniwersum DC pojawić ma się w 2020 roku czarnoskóry Batman. Będzie to tylko zastępstwo dla Bruce'a Wayne'a, ale i tak warto się przyjrzeć potencjalnym postaciom, które mogłyby spełnić założone kryteria.
czarnoskory batman
27 Udostępnień

Czarnoskóry Batman od 2020 roku?

Niedawno widzieliśmy pierwsze serialowe zdjęcia Ruby Rose jako Batwoman, gdzie w rolę obrońcy Gotham wcieli się kobieta i lesbijka, a teraz świat komiksu obiegły plotki o pierwszym czarnoskórym Batmanie. Jak donoszą amerykańskie strony o komiksach, powołując się na „liczne dobre źródła”, na sezon 2020/2021 DC Comics przygotowuje do włożenia maski Batmana kolejnego bohatera.

Nie będzie to jednak Bruce Wayne. Podobnie jak w przeszłości, multimiliarderowi przyda się zastępstwo, które według informacji przekazywanych przez portal Bleeding Cool stanowić ma czarnoskóra postać. Naturalnie wywołało to masę domysłów, bowiem w uniwersum DC da się znaleźć kilku ewentualnych kandydatów spełniających założone przez scenarzystów kryteria.

Kto pasuje na nowego Batmana?

Jednym z najmocniejszych kandydatów ma być Black Lightning, który doczekał się ostatnio serialu CW. Ma on wszelkie potrzebne kwalifikacje, aby tymczasowo zastąpić Bruce’a Wayne’a w roli Batmana. Dodatkowo bardzo dobrze zna obowiązki strażnika Gotham, gdyż w różnych opowieściach z uniwersum niejednokrotnie z nim współpracował.

Innym mocnym kandydatem jest Luke Fox, czyli syn czarnoskórego wynalazcy i przedsiębiorcy Luciusa Foxa, zatrudnianego przez Bruce’a w Wayne Enterprise. W opowieściach z uniwersum genialne dziecko wytrenowane zostało przez Batmana na pomocnika i doczekało się własnych zeszytów z serii Batwing. Byłaby to więc idealna postać na zastąpienie Bruce’a Wayne’a w roli Batmana, czy to chwilowo, czy na dłuższy czas.

Niewykluczone jest również, że scenarzysta nowego komiksu wykreuje kolejnego bohatera całkowicie od podstaw.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments