Jest data premiery i nowy trailer Death Stranding!

Stanisław Odoj Aktualności o grach Publikacja: 30.05.2019, 12:42 Aktualizacja: 5.11.2020, 17:42
Death Stranding to nadchodząca gra od Kojima Productions, czyli legendarnego Hideo Kojimy, twórcy serii Metal Gear Solid. Trailery tej gry powalają na kolana, a właśnie ukazał się kolejny z nich. Poznaliśmy też datę premiery.
14 Udostępnień

Gameplay w Death Stranding

Nowy trailer pozwala się domyślać, w jaki sposób będzie wyglądała mechanika rozgrywki w grze. W wymiarze Hadesu zajmiemy się walką, natomiast w upadłych Stanach Zjednoczonych naszym zadaniem będzie głównie eksploracja i skradanie się.

Sam Kojima przypomina, że Metal Gear Solid w momencie wydania był nazywany grą akcji, gdyż gatunek skradanki jeszcze wtedy nie istniał. Może więc Death Stranding powtórzy tę sztukę i stworzy zupełnie nowy gatunek gier? Prezes Sony Entertainment America, Shawn Layden miał okazję zagrać już w alfę gry i nie był stanie przypisać jej do żadnego znanego gatunku.

Po ostatnim tajemniczym trailerze Death Stranding przyszła kolej na pełnowymiarowy zwiastun:

Co wiadomo o fabule?

Ludzie stworzyli ‘mury’ i przyzwyczaili się do życia w izolacji. Celem gracza jest połączenie odizolowanych miast i rozczłonkowanego społeczeństwa. Wszystkie elementy rozgrywki i fabuły są ze sobą połączone przez motyw ‘strand’, czyli połączenia albo nici . Twoim zadaniem jako Sama Portera Bridgesa (głównego bohatera) będzie odnowienie tych połączeń z innymi graczami na całym świecie. Przez doświadczenie grania w tę grę, mam nadzieję, że zrozumiesz istotność budowania połączeń z innymi. – powiedział o fabule gry Hideo Kojima.

W osiągnięciu tego celu przeszkadzać nam będą grupy separatystyczne oraz nieumarli żołnierze. Dziecko ze słoika widoczne na trailerze ma pomóc wykrywać paranormalne zjawiska i przenosić się w przeszłość.

Data premiery Death Stranding

Pierwsze informacje o grze pojawiły się już w czerwcu 2016 roku. Jak na standardy Kojimy gra powstaje więc w błyskawicznym tempie. Będzie działała na silniku Decima, na którym powstały m.in. Horizon Zero Dawn i Until Dawn.

Obsada gry wystarczyłaby do obsadzenia niejednego hollywoodzkiego blockbustera. Wystąpią w niej m.in. Guillermo del Toro, Norman Reedus, Mad Mikkelsen, Léa Seydoux oraz sam Hideo Kojima.

Data premiery została wyznaczona na 8 listopada 2019 roku. Po serii genialnych filmowych trailerów gra jest na dobrej drodze, aby stać się najbardziej rozhajpowaną produkcją roku. Życzymy jej serdecznie, by spełniła wszelkie pokładane w niej nadzieje.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments